Serie A: Del Piero strzelił, Juventus wygrał

W meczu na szczycie 32. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A, Juventus na własnym boisku pokonał Lazio 2:1. Wynik remisowy utrzymywał się do 81. minuty, kiedy to bramkarza rzymian, zaskoczył Alessandro Del Piero.

/ Fot. James Adams/ Creative Commons 2.0/ wikimediaŚrodowe spotkanie pomiędzy Juventusem a Lazio było bardzo istotne dla układu tabeli. Turyńczycy tracili 2 punkty do Milanu, który we wtorkowy wieczór pokonał Chievo i zajmował 1. miejsce w tabeli. Tylko zwycięstwo pozwoliłoby Juventusowi wrócić na fotel lidera.

Gracze "Starej Damy" wyszli na 1. połowę bardzo zmotywowani i pełni energii. Pierwsza część spotkania to nieustanne ataki „Bianconerich” - swoje szanse mieli Vucinić, Quagliarella i Vidal. W 31. minucie, Juventus objął prowadzenie po wspaniałej akcji swoich graczy. Andrea Pirlo zagrał na czystą pozycję do Pepe, ten przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z "przewrotki" zdobył pierwszą bramkę dla "Bianconerich". Po zdobyciu gola, ataki "Starej Damy" nie osłabły, natomiast gracze Lazio ograniczali się do obrony. Gdy wydawało się, że 1. połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Juventusu, "Biancocelesti" wyrównali. Dobre dośrodkowanie wykorzystał Mauri, strzelając głową do bramki strzeżonej przez Gianluigiego Buffona. Bramkarz Juve był bez szans.

Gol "do szatni" podłamał podopiecznych Antonio Conte. Juventus wyszedł na 2. połowę w nienajlepszych nastrojach, a gra stała się bardziej wyrównana. Lekka przewaga "Bianconerich" objawiała się w akcjach podbramkowych Vucinicia oraz wprowadzonego w końcówce spotkania Alessandro Del Piero. To właśnie popularny Alex zapewnił 3 punkty drużynie "Bianconerich". W 81. minucie przed polem karnym piłkę ręką zagrał Ledesma. Do wykonania rzutu wolnego ustawili się Pirlo oraz Del Piero, do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto spróbuje zaskoczyć bramkarza Lazio. Legenda Juve uderzyła bardzo dobrze, wykorzystując niefrasobliwość Marchettiego. Zwycięski gol to niejedyne osiągnięcie Del Piero, mecz z Lazio był jego 700 występem w biało-czarnej koszulce Juventusu. Jest to kolejny rekord, którym może pochwalić się ten 38-letni zawodnik.