Serie A: Fantastyczna pogoń Interu, Pazzini już strzela

Po pasjonującym meczu mistrz Włoch Inter Mediolan pokonał Palermo 3:2. W zespole nerazzurri dwa gole strzelił ich najnowszy nabytek - Giampaolo Pazzini. Tempa nie zwalnia też wicelider Napoli, który rozgromił Sampdorię 4:0.

Początek meczu był dla mistrzów Włoch koszmarny bo już w piątej minucie goście z Sycylii uciszyli San Siro. Po niezdarnym zagraniu Davide Santona, który w dziecinny sposób został ograny przez Mattię Cassaniego, ten drugi dośrodkował w pole karne do Fabrizio Miccolego, który strzałem pod poprzeczkę dał Palermo prowadzenie. Kolejny cios dla prześladowanego przez kontuzje Interu przyszedł 10 minut przed przerwą.

Choć to Inter dyktował warunki gry i stwarzał zagrożenie, Palermo nie zamierzało być w tym meczu biernym statystą. Po jednej z kontr gości, Cassani posłał kąśliwy strzał z ostrego kąta. Julio Cesar zdołał go jeszcze obronić, jednak z drugiej strony nadbiegł Antonio Nocerino. Pomocnik gości zwiódł jeszcze obrońcę Interu, po czym płasko strzelił w krótki róg, który zatrzymał się dopiero w siatce. Palermo było o krok od zatrzymania dobrej ostatnio passy mistrzów Włoch, którzy od przyjścia Leonardo grają coraz lepiej i coraz skuteczniej.

Gracze z Sycylii mogli wygrywać nawet trzema golami, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Nocerino, zaś do pustej bramki nie trafił Cassani, którego strzał zablokował Davide Santon. Tuż przed przerwą przed szansą stanął też Javier Pastore, którego atomowe uderzenie zatrzymało się na słupku.

Nerazzuri nie rezygnowali jednak i pokazali charakter. Jeszcze w pierwszej połowie Inter stworzył co najmniej trzy bardzo dobre sytuacje, których jednak nie wykorzystali Milito, Zanetti i Motta, w dużej mierze za sprawą fantastycznej postawy bramkarza gości Sirigu.

W drugiej połowie Inter nadal prowadził oblężenie bramki Palermo, tym razem skuteczniej. Stało się tak przede wszystkim za sprawą najnowszego, kosztującego 12 milionów euro nabytku Interu, snajpera Giampaolo Pazziniego, który po przerwie wszedł na boisko i w fantastyczny sposób przywitał się z publicznością San Siro. Najpierw, dostając w 12. minucie debiutu piłkę w polu karnym i zastawiając się z nią, pokonał strzałem z obrotu Sirigu. Potem, po kolejnych 16 minutach dołożył do tego kolejną bramkę zdobytą soczystą główką po dośrodkowaniu Maicona. Na koniec zaś, etatowy snajper reprezentacji Włoch wywalczył jedenastkę, którą na gola zamienił Samuel Eto'o. Sztuka ta nie udała zaś wcześniej Javierowi Pastore, który nie wykorzystał szansy na zapewnienie Palermo choćby jednego punktu.

W pozostałych meczach Serie A, Napoli rozgromiło były klub Pazziniego - Sampdorię 4-0. Kolejny koncert gry w tym meczu dał strzelec hat-tricka Edinson Cavani, dzięki czemu neapolitańczycy pozostali na drugim miejscu w tabeli, ciągle goniąc Milan, który wygrał wczoraj 2-0 z Catanią. W takim samym stosunku drużynę Artura Boruca pokonało rzymskie Lazio, które wciąż utrzymuje się w czołówce Serie A. Jeszcze dziś za to czeka nas inne emocjonujące spotkanie, w którym Juventus podejmuje Udinese.