Serie A: Inter ucieka rywalom!

Lider z Mediolanu pewnie pokonał w Empoli lokalną drużynę 3-0. W takim samym stosunku bramkowym przegrała druga w tabeli Roma, ulegając w prestiżowych derbach stolicy. Tymczasem Milan znów traci punkty.

W 15. kolejce najciekawiej było na Stadio Olimpico / Marek Iwaniszyn3-0 po raz pierwszy

Niedzielne spotkanie na stadionie imienia Carlo Castellaniego zakończyło się kolejnym zwycięstwem Mediolańczyków. Inter odniósł ósme z rzędu ligowe zwycięstwo. Podopieczni Roberto Manciniego pozostają jedyną drużyną Serie A, która w obecnym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Po 45. minutach gry wynik był bezbramkowy. Dopiero druga połowa przyniosła upragnione przez Nerrazzurich gole. Worek z bramkami otworzył w 60. minucie Herman Crespo, który z czterech metrów wpakował piłkę do bramki. Chwilę wcześniej Zlatan Ibrahimovic z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę. 18 minut później Szwed mógł sie z cieszyć z bramki. Dokładnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy, wykańczając tym samym ładny kontratak zespołu. W samej końcówce wynik, na 3-0, ustalił Walter Samuel, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Budrisso. Była to druga z rzędu porażka podopiecznych Luigiego Cagoni. Ostatni raz na własnym stadionie ulegli 15. października Fiorentinie (1-2).

3-0 po raz drugi Tabela po 15. kolejkach Serie A / Opracował Marek Iwaniszyn

Wiele emocji przyniosły derby stolicy. Obie drużyny na Stadio Olimpico przegrywały do tej pory tylko raz, na samym początku sezonu – Roma 20. września z Interem 0-1, a Lazio 16. września przegrywając 1-2 Palermo. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie wiele dogodnych okazji do objęcia prowadzenia. Wydaje się, że bliżej tego byli podopieczni Spallettiego, którzy razili nieskutecznością. Kiedy wydawało się, że zgromadzeni na St. Olimpico kibice nie zobaczą w pierwszej części spotkania żadnej bramki, piękny strzał lewą nogą oddał Ladesma i pokonał bezradnego Alexandra Marangao Doniego. Chwilę później Roberto Rosetti zakończył pierwszą część spotkania. W drugiej połowie Giallorossi dalej nie potrafili pokonać weterana włoskiej piłki – Angelo Peruzziego. Natomiast Biancocelesti zadawali skuteczne ciosy. W 51. minucie faulowany w polu karnym przez bramkarza nominalnych gości był Pandev. Sprawiedliwość wymierzył Massimo Oddo pokonując z jedenastu metrów Doniego. Wynik spotkania ustalił Muntarelli, który dobił uderzenie Mauriego. W spotkaniu nie zabrakło tego co jest solą derbowych pojedynków, a więc twardej, agresywnej gry. Kibice zgromadzeni na stadionie z pewnością mogli być zadowoleni z poziomu gry.

3-0 po raz trzeci

Potknięcie Romy skutecznie wykorzystało Palermo, które pokonało na własnym stadionie Livorno 3:0. Tym samym podopieczni Francesco Guidolina tracą do Rzymian tylko jeden punkt. Była to druga z rzędu porażka zespołu Livorno, który po tym spotkaniu spadł w tabeli z 4 na 7 lokatę. Sycylijczycy odetchnęli z ulgą, bo w trzech ostatnich spotkaniach zwyciężyć się nie udawało – dwie porażki i remis. Zespół gospodarzy zaczął od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie bramkę strzelił Simplico. Na 2-0 podwyższył strzałem głową Amauri. Na 11. minut przed końcem wynik spotkania ustalił Simplico.

3 razy 0-0

Trzy spotkania 15. kolejki zakończyły się bezbramkowymi remisami. Na uwagę zasługuje kolejne słabe spotkanie Milanu, który odnotował szósty w sezonie, a drugi na San Siro, remis. Tym razem nie sprostał zespołowi Torino. Mimo, że w drugiej połowie arbiter podyktował dla Milanu wątpliwy rzut karny. Gilardino trafił jednak w słupek. W czterech ostatnich spotkaniach zespół ze stolicy światowej mody odnotował trzeci remis! Tymczasem Piemontczycy w czterech ostatnich spotkaniach trzy wygrali, jeden – właśnie ten z Milanem – zremisowali.

Najlepsi strzelcy Serie A po 15. kolejkach / Opracował Marek IWaniszyn

Dwa zespoły z samego dołu tabeli zmierzyły się na Stadio Oreste Granillo. Zespół Regginy wygrał 2:1 z Ascoli. Mimo, że obie ekipy zajmują dwie ostatnie lokaty, to trudno porównywać sytuację obu klubów. Przede wszystkim dlatego, że zespół z Kalabrii zdobył w tym sezonie już 20 punktów, a fakt, że zajmuje ostatnią pozycję w tabeli to pokłosie korupcyjnej afery i 15 ujemnych punktów, które były jej efektem. Tymczasem Ascoli to jedyny team Serie A, który w tym sezonie nie odniósł jeszcze ani jednego zwycięstwa.

Grająca bez kontuzjowanego Christiana Rigano Messina uległa 3-2 na Stadio Atleti Azzurri d'Italia Atalancie. Ten 32-letni zawodnik jest współliderem klasyfikacji strzeleckiej w obecnym sezonie. Obecnie zmaga się z problemami mięśnia przywodziciela i prawdopodobnie w tym roku nie będzie miał już okazji powiększyć swojego bramkowego dorobku.