57825 miejsce

Serie A: Juventus deklasuje w meczu na szczycie. Wyścig o Scudetto trwa nadal

W hicie 30. kolejki włoskiej ekstraklasy, Juventus przed własną publicznością, pewnie pokonał zespół Napoli 3:0. Turyńczycy zbliżyli się na 2 punkty do będącego liderem Milanu, który tylko zremisował na Sycylii z Catanią 1:1.

/ Fot. Lsefa/Creative Commons 3.0/wikimediaSpotkania Juventus-Napoli wzbudzają ogromne emocje we Włoszech. Kibice obu klubów, lekko mówiąc nie przepadają za sobą, a mecze pomiędzy obiema ekipami przeszły do historii jako bardzo zacięte i pełne kontrowersji. Niedzielne spotkanie było bardzo istotne dla układu tabeli. Przed 30 kolejką Juventus zajmował drugie miejsce, ze stratą 4 punktów do prowadzącego Milanu. W nieco innej sytuacji znajdowali się gracze z Neapolu, walczący o miejsce na podium i możliwość udziału w przyszłorocznej edycji Ligii Mistrzów. Ich strata do będącego na 3 pozycji Lazio wynosiła 3 punkty.

Zaskoczeniem był występ w pierwszym składzie Juventusu, będącego w nienajlepszej formie Marco Boriello. Włochowi wypożyczonemu z Romy, do tej pory nie udało się wpisać na listę strzelców. Poza tym obyło się bez większych niespodzianek i obie drużyny wyszły na boisko w najsilniejszych zestawieniach.

Pierwsza połowa spotkania, była bardzo zacięta i pełna walki. Gra toczyła się szybko, ale widoczny był brak dokładności i nerwowość w poczynaniu obu ekip. Zabrakło klarownych sytuacji podbramkowych i pierwsze 45 minut zakończyło się remisem 0:0.

Druga odsłona spotkania to popis w wykonaniu podopiecznych Antonio Conte. Juventus objął prowadzenie w 53 minucie. Po rzucie wolnym, na bramkę gości uderzał Mirko Vucinic, a piłka bardzo szczęśliwie odbiła się od Leonardo Bonucciego i trafiła do siatki. Mimo wielokrotnych prób podejmowanych przez trio – Lavezzi, Hamsik, Cavani, gościom z Neapolu nie udało się doprowadzić do remisu. W 75 minucie po indywidualnej akcji, prowadzenie „Bianconerich” podwyższył Chilijczyk Arturo Vidal. Po stracie drugiego gola, gracze Napoli podłamali się i bardzo nieporadnie atakowali bramkę strzeżoną przez Gianluigiego Buffona. Wynik spotkania ustalił w 83 minucie, rodowity Neapolitańczyk, Fabio Quagliarella. Warto odnotować, iż przy golu asystował wprowadzony w 80 minucie, Alessandro Del Piero. 38-letni zawodnik Juventusu, był o krok od zdobycia bramki, lecz dwukrotnie zabrakło odrobiny szczęście. Napoli nie było stać nawet na honorowe trafienie, dodatkowo goście kończyli mecz w 10, po czerwonej kartce dla Zunigi.