Serie A. Juventus wygrał z Interem i goni AC Milan!

W ostatniej kolejce włoskiej Serie A doszło do pojedynku dwóch odwiecznych rywali - Juventus podejmował na swoim stadionie Inter. Podopieczni Antonio Conte zwyciężyli 2:0 i zmniejszyli stratę do prowadzącego w tabeli Milanu.

Sonda

Mistrzem Włoch będzie...

/ Fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCOTrener gospodarzy zapowiadał przed meczem, że jego podopieczni od początku narzucą przyjezdnym swój styl gry, bowiem tylko zwycięstwo pozwoli im na zbliżenie się do pierwszego w tabeli Milanu.

Początek spotkania nie był jednak taki, jak wymarzył sobie Antonio Conte. Goście, którzy przed sezonem również mierzyli w mistrzostwo, postawili trudne warunki. Cały czas atakowali, czym zmusili piłkarzy Juventusu do obrony. Najbliżej szczęścia był w 14. minucie Diego Milito, ale jego uderzenie nie znalazło drogi do bramki Gianluigiego Buffona. Gospodarze doszli do głosu dopiero po dwudziestu minutach gry. W doskonałej sytuacji znalazł się Arturo Vidal, ale jego strzał był niecelny. Kilka sekund później swoją sytuację zmarnował również Alessandro Matri. W kolejnych minutach naprzemiennie mylili się już gracze i jednej i drugiej drużyny. Najpierw bardzo ładnym uderzeniem z główki popisał się Forlan, a dziesięć minut później swojej sytuacji nie wykorzystał Stankovic. Była to ostatnia dogodna okazja w pierwszej połowie i piłkarze schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga część spotkania rozpoczęła się od fantastycznego uderzenia Yuto Nagatomo. Inter starał się opanować grę, chciał strzelić gola i wywieźć trzy punkty z delle Alpi. W 57. minucie gracze z Mediolanu zostali jednak sprowadzenia na ziemię za sprawą sprowadzonego z Sevilli w zimowym oknie transferowym Martina Cacaresa. Jego bramka dała prowadzenie Starej Damie i podbudowała morale zespołu, który wykazywał coraz większą ochotę do gry. Po kolejnych próbach w 71. minucie na 2:0 podwyższył Alessandro Del Piero. Asystę przy trafieniu Włocha zaliczył Arturo Vidal. Po tym golu Inter zupełnie się rozsypał. Gospodarze całkowicie kontrolowali grę i stwarzali sobie kolejne okazje. Kto wie jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby piłkarze z Turynu wykazali się większą skutecznością.