Serie A odrobiła zaległości

Wczoraj rozegrano zaległe spotkanie 16. kolejki Serie A, w którym Catania pokonała na własnym stadionie Empoli 2:1. Dzięki temu awansowała na czwartą lokatę w tabeli.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 17 grudnia zeszłego roku. Jednak wskutek obfitych opadów deszczu mecz nie mógł się odbyć w wyznaczonym terminie.

Wczorajszego wieczora stanęły na przeciw siebie dwa mocne zespoły, które w tym sezonie niespodziewanie walczą o czwarte miejsce w tabeli dające szansę gry w kwalifikacjach do elitarnej Ligi Mistrzów. Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli był zespół gości, który zajmował właśnie czwartą lokatę. Rywal był aż o cztery „oczka” niżej, ze stratą tylko dwóch punktów. To najlepiej pokazuje, jak niewielkie różnice punktowe dzielą zespoły z miejsc 3-14 (zaledwie 6 punktów).

Obie drużyny przystępowały do spotkania w całkowicie odmiennych nastrojach. Podopieczni Luigiego Cagni w miniony weekend wygrali na własnym obiekcie po raz trzeci z rzędu. Tymczasem zawodnicy Pasquale Marino przegrali na Stadio Massimino po raz pierwszy w tym sezonie! Na domiar złego, zdobywcą stadionu w Catanii okazał się słabeusz Serie A – Ascoli Calcio.

Tabela Serie A - stan na 25.01.2007 r. / Opracował Marek IwaniszynJednak tym razem czarny scenariusz się nie powtórzył i gospodarze wygrali 2:1. Wszystkie trzy bramki padły w odstępie 11 minut. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 52. minucie Fabio Caserta, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. Radość z prowadzenia była jednak bardzo krótka, albowiem dwie minuty później było już 1:1. Bramkę po strzale głową zdobył Busce, dla którego było to czwarte trafienie w sezonie. Trzy punkty Catanii zapewnił Mascara, który efektownym strzałem z przewrotki ustalił wynik meczu w 61. minucie. Później do bramki trafiał jeszcze Corona, ale sędzia odgwizdał spalonego i bramki nie uznał. Dzięki temu zwycięstwu Catania awansowała na czwartą lokatę w tabeli.

Catania-Empoli 2:1