Serie A: Palermo gubi punkty

Trzeci zespół Serie A - Palermo, tylko zremisował z Regginą 0-0. Niespodziewanie więcej emocji dostarczył kibicom w sobotę pojedynek Ascoli Calcio z Atalantą, zakończony wygraną tych drugich 3-1

Serie A/ Marek IwaniszynNa inauguracje rundy rewanżowej zespół Ascoli przegrał 1-3 z Atalantą Bergamo, która dzięki temu zwycięstwu awansowała na czwartą lokatę. Jednak w zgodnej opinii całego środowiska gospodarze zasłużyli dzisiaj co najmniej na jeden punkt. Jednak po raz kolejny okazało się, że podopieczni Nedo Sonettiego potrafią grać ładnie, ale nieefektywnie.

W pierwszej połowie spotkania bramki nie padły, chociaż obie ekipy wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji do otworzenia wyniku spotkania. Na bramkę Pagliuci strzelali Zampanga – dwukrotnie, oraz Donati. Obaj byli jednak nieskuteczni. Gospodarze również mogli strzelić bramkę. Najlepszą okazję w pierwszej części spotkania miał młody Paolucci, który z ośmiu metrów próbował przelobować bramkarza gości. Niestety dla kibiców Ascoli – bezskutecznie.

Znakomicie drugą połowę rozpoczęli podopieczni Stefano Colantuono, którzy już po sześciu minutach od wznowienia gry zdobyli bramkę na 1-0. Długie podanie obrońcy Adriano znakomicie wykorzystał Zampanga, który nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali, strzelając w lewy róg bramki.

Tabela Serie A - stan na 20.01.2007 r. / Opracował Marek Iwaniszyn

W 55. minucie kontuzjowanego Bjelanovica musiał zastąpić Perrulli. Po tej zmianie gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich udało im się wykorzystać. W 73. minucie do wyrównania doprowadził Paolucci, który mocnym strzałem nie dał szans Calderoniemu. Trener gości natychmiast zareagował na zaistniałą sytuację wpuszczając na boisko Argentyńczyka Fernando Tissono. I jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. To właśnie ten zawodnik asystował w 84. minucie przy bramce Adriano. Dwie minuty później zaliczył kolejną asystę znakomicie, obsługując Cristiano Doniego. Gospodarze walczyli o zmianę rezultatu do końca. Jednak wynik nie uległ już zmianie. Spotkanie zakończyło się identycznym rezultatem jak w rundzie jesiennej.

W drugim spotkaniu rozegranym w sobotę Reggina na własnym obiekcie zremisowała z trzecią w tabeli drużyną Palermo. Kibice zgromadzeni na Stadio Oreste Granillo nie zobaczyli ani jednej bramki. Okazji nie brakowało, jednak zawodnicy razili nieskutecznością. Więcej okazji do strzelenia gola wypracowali sobie goście. Szczególnie w drugiej połowie kiedy to dwukrotnie znakomicie piłkę do kolegów z zespołu zagrywał Corini. Jednak ani Zacardo ani Di Michele nie potrafili ich wykorzystać.

Z pewnością wynik remisowy bardziej satysfakcjonuje zespół gospodarzy tego spotkania.