Serie A. Udinese rozgromiło Inter Mediolan [Wideo]

W meczu 19. kolejki włoskiej Serie A, Udinese pokonało Inter Mediolan 3:0. Tym samym zespół z Mediolanu nie wykorzystał szansy awansu na 3. miejsce w tabeli.

Antonio di Natale / Fot. wonker/ WikipediaTrwa fatalna passa Interu Mediolan, piłkarze Nerazzurrich w ostatnich trzech spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt. Porażka z Udinese dla podopiecznych trenera Andrei Stramaccioniego była szóstą w obecnych rozgrywkach.

Drużyna z Udine zwyciężyła m.in. po dwóch bramkach Antonio Di Natale w 63. oraz 79. minucie. Włoski napastnik zdobył w tym sezonie 12 goli w Serie A. Lepszym dorobkiem mogą pochwalić się jedynie Urugwajczyk Edinson Cavani z Napoli (13) oraz Stephan El Shaarawy z Milanu (14).

Jedno trafienie dla gospodarzy dołożył jeszcze w 75. minucie Kolumbijczyk Luis Muriel. Warto zauważyć, że Inter kończył mecz w dziesiątkę, w 65. minucie czerwoną kartkę otrzymał bowiem Brazylijczyk Juan.

Po tej porażce Inter Mediolan zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ze stratą dziewięciu oczek do prowadzącego Juventusu Turyn. Udinese awansowało na ósmą pozycję.

Udinese Calcio - Inter Mediolan 3:0 (0:0)

Bramki: Di Natale (63', 79'), Muriel (75')