Serie A: wygrana Interu w derbach Mediolanu

Inter potwierdził, że jest w tym sezonie w znakomitej formie wygrywając z rywalem zza miedzy, AC Milan 2:1.

Milan musiał wygrać ten mecz by móc poważnie myśleć o zdobyciu Mistrzostwa Włoch. Jednak to gospodarze zaatakowali pierwsi. W 4. minucie piłka po bardzo mocnym strzale Zlatana Ibrahimovica przeleciała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Didę. Po za tą akcją pierwszy kwadrans gry nie był zbyt ciekawy. W 16. minucie Filippo Inzaghi był faulowany na dziewiętnastym metrze przez Ivana Cordobę za co Kolumbijczyk ujrzał żółtą kartkę. Do piłki podszedł Andrea Pirlo i fantastycznym uderzeniem umieścił ją w prawym górnym rogu bramki bezradnego Julio Cesara.

Inter chciał szybko odpowiedzieć. Podanie Julio Cruza przeciął Dida tak niefortunnie, że do piłki dopadł Ibrahimovic, ale "Rossonerich" uratowała poprzeczka.

W 30. minucie z rzutu wolnego strzelał Cristian Chivu ale wprost w Didę. Chwilę później obrońcami zespołu gospodarzy w polu karnym zakręcił Kaka ale nie zdołał uderzyć na bramkę. Zdobywca Złotej Piłki tak "czarował", że Walter Samuel doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Zanim Robert Mancini przeprowadził zmianę jego zespół wyrównał za sprawą Cruza. Argentyńczyk zdobył 10 bramkę w sezonie mimo że był pilnowany przez trzech przeciwników. Cordobę zastępuje Marco Materazzi i zaraz po wejściu otrzymuje żółtą kartkę. Pod koniec pierwszej połowy na strzał z dystansu zdecydował się kapitan Interu, Javier Zanetti, ale piłka przeleciała tuż obok bramki.

Niewidoczny "Pipo" zostaje zmieniony przez Alberto Gilardino. W 50. minucie właśnie reprezentant Włoch strzela głową obok słupka po podaniu Paolo Maldiniego. Po okresie nudnej gry w 63. minucie na uderzenie z 20 metrów zdecydował się Esteban Cambiasso i ku zaskoczeniu wszystkich zdobył bramkę! Kuriozalny błąd popełnił Dida gdyż piłka leciała w środek bramki. Wydaje się, że Carlo Ancelotti będzie musiał poważnie zastanowić się nad ściągnięciem na San Siro Artura Boruca. Po tej bramce obie drużyny walczyły głównie w środku pola gry. W 82. minucie Kaka chciał zaskoczyć Julio Cesara z dystansu lecz reprezentant Brazylii zdołał sparować piłkę na rzut rożny. 120 sekund przed końcem Gliardino nie trafił w piłkę na trzecim metrze przed bramką, a chwilę później bardzo niecelny strzał przewrotką oddał Maldini.

Milan nie potrafił wyrównać i przegrał ostatecznie 1:2. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze umocnili się na pozycji lidera i zwiększyli przewagę nad swoim lokalnym rywalem do 25 punktów! Wydaje się, że "Rossoneri" mogą powoli zapomnieć o "Scudetto".

Inter Mediolan - AC Milan 2:1
36' Cruz, 63' Cambiasso - 17' Pirlo
Kartki: Cordoba, Materazzi, Jimenez, Cruz - Pirlo, Gattuso, Ambrosini
Sędzia: Emilio Morganti

Inter: Julio Cesar, Maicon,Cordoba,Samuel (Materazzi 37'),Maxwell, Zanetti, Cambiasso, Chivu, Jimenez ( Pelé 80'), Cruz (Suazo 86'), Ibrahimovic
Milan: Dida, Oddo, Nesta, Kaladze, Maldini, Gattuso (Emerson 46'), Pirlo, Ambrosini, Kaka, Seedorf (Serginho 58'), Inzaghi (Gilardino 46')