Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4884 miejsce

Serj Tankian, lider SOAD: Pochodzenie ma wpływ na to, co robisz

Kiedy ukaże się następna płyta System Of A Down (SOAD)? Aby znaleźć odpowiedź na to i inne pytania przeczytaj wywiad z Serj Tankianem przeprowadzony na kilkadziesiąt minut przed koncertem w Łodzi.

Serj Tankian / Fot. Fot. Robert SebreeAdam Sęczkowski: Czy mogę Cię nazwać Obywatelem Świata? Twoja rodzina pochodzi z Armenii, Ty urodziłeś się w Libanie, masz obywatelstwo amerykańskie i żyjesz w Nowej Zelandii.
Serj Tankian (wokalista System Of A Down): Tak, to prawda. Będę zaszczycony.

Jak wspomniałem przed chwilą urodziłeś się w Libanie. Dlaczego Twoja rodzina wyemigrowała w połowie lat 70 do USA?
- Mój tata chciał dla nas lepszego życia. W roku 1975, kiedy wyemigrowaliśmy, rozpoczęła się libańska wojna domowa. Myślę, że był to właściwy moment.

Która piosenka z Twojego repertuaru przypomina Ci Twoje dzieciństwo?
- Myślę, że żadna z nich.

Serj Adam Tankian. Adam był pierwszym człowiekiem stworzonym przez Boga. Czy wiesz co oznacza i jakie jest znaczenie imienia Serj?
- Nie wiem, ale wiem, że to jest imię międzynarodowe, bo w Rosji jest Sergej, we Francji jest Serg, w Hiszpanii jest Sergio.
Po skończeniu studiów licencjackich założyłeś swoją firmę zajmującą się produkcją oprogramowania komputerowego - „Ultimate Solutions". Czy komputery są Twoim hobby?
- "Ultimate Solutions One”, ponieważ była już firma o nazwie "Ultimate Solutions". Komputery nie są moim hobby. Po skończeniu studiów licencjackich pracowałem z moim wujem w fabryce biżuterii. Była to jego firma. Chciałem pisać teksty i tworzyć muzykę, więc przez sześć miesięcy ciężko pracowałem starając się zwiększyć swoje umiejętności muzyczne i zarabiać pieniądze. Byłem zdecydowany, że chcę robić muzykę i nie chcę dla nikogo pracować. Potrzebowałem środków finansowych do rozpoczęcia własnej działalności. Otworzyłem firmę komputerową. Interes kręcił się bardzo dobrze, ale kiedy przyszedł w końcu czas, że mogłem wyżywić siebie i tworzyć muzykę to sprzedałem firmę w 1995 roku i wtedy mogłem już skupić się tylko na muzyce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Znakomity wywiad!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wywiad jest zgrabny, dzięki Panu ADAMOWI. ale gdy po zastanowieniu sie nad filozofią tego gwiazdora wyszło mi coś takiego - frazsesy i oklepane zgrabne stwierdzenia. Oto kilka z nich: inspiruje go "każdy aspekt życia", religia "pomaga osiągnąć szczęście", muzyka dla niego "pępkiem świata", pochodzenie "ma wpływ na działanie człowieka" - czyż są to jakieś oryginalne myśli...? Może... jestem mało spostrzegawczy i nie mogę wysupłać z tego jakiejś głębi...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo wartościowy w treści, niestety nie znalazł uznania redakcji , pewnie dlatego nie przeszedł poprawek moderacji. . Szkoda wielka. Szkoda, że takie perły pozostają w cieniu sukcesów seksoholika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pochodzenie ma wpływ na to, co robisz" - trafne.
Mój ojciec zawsze mawiał: "Posadź gościa przy stole, a dowiesz się kim jest".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam, zazdroszczę Ci cholernie tego wywiadu;) dobra robota,pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wywiad świetny, ale jego zapis - słabizna. Przydałaby mu się porządna redakcja. Dużo błędów stylistycznych, fleksyjnych, interpunkcyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak zawsze :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

2 słowa: świetny wywiad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.