Facebook Google+ Twitter

Serwery Totalizatora ledwo wytrzymują napór internautów

14 milionów odsłon w pierwszej godzinie po losowaniu Dużego Lotka odnotowała strona internetowa Totalizatora. Każdy chciał jak najszybciej sprawdzić wylosowane numery. Wygrane padły w kolekturach Torunia, Kóz (woj. śląskie), Piotrkowa Trybunalskiego i Białegostoku. Każdemu z czterech szczęściarzy przypadnie kwota ponad 9 milionów złotych.

Kolejka do punktu totalizatora LOTTO przed gdyńskim dworcem PKP po kupony Dużego Lotka. / Fot. Adam Warżawa/PAPWczorajsze losowanie Dużego Lotka przyniosło szczęście czterem osobom, które wytypowały prawidłowo sześć spośród 49 liczb. Niebagatelna suma 37,7 milionów złotych będzie podzielona między graczy, którzy zaznaczyli cyfry: 2, 5, 6, 25, 29, 30. Każdemu z nich przypadnie kwota 9,45 miliona. Jak do tej pory, nikt nie zgłosił się po wygraną.

Los czy chybił-trafił?
Tylko jeden z czterech szczęściarzy sam wytypował zwycięską szóstkę. Był nim gracz z Torunia, który zainwestował kwotę 120 złotych w kupon na dziesięć losowań. Pozostali milionerzy zdecydowali się zagrać metodą "chybił- trafił". Kupony wysłali w kolekturach w Piotrkowie Trybunalskim, Białymstoku i Kozach w województwie śląskim.

Piątka to też coś...
Tylko jedna cyfra... a osoby, które wylosowały "piątki" będą musiały się zadowolić kwotą 3 916,2 złotych. Wszystko dlatego, że piątkowiczów jest aż 1 200 osób, a pula na "piątki" musi być równo podzielona. Do grona osób, które postanowiły wysłać kupon i wytypować wygraną należą także "czwórkowicze", których jest ponad 63 tys. Totalizator wypłaci im po 119 złotych.

Wczorajszym losowaniem Dużego Lotka żyła niemal cała Polska. Totalizator Sportowy sprzedał ponad 14 milionów kuponów, kolektury obsługiwały klientów do ostatnich minut tuż przed zamknięciem. Wczorajsze losowanie było jednym z najważniejszych w ponad pięćdziesięcioletniej historii Totalizatora Sportowego. Po raz pierwszy w historii pula wyniosła 37 milionów złotych. Czterej zwycięzcy wyścigu o wielką kasę "na rękę" otrzymają jednak mniej niż 9,5 miliona. Od tej kwoty będą musieli zapłacić fiskusowi 10-procentowy podatek od wygranej. Muszą się też spieszyć się z odbiorem wygranej. Powinni się po nią zgłosić najpóźniej w pół roku po losowaniu. Potem pieniądze przepadną...

Wcześniejsze wygrane

Dotychczasowy rekord w wygranej w Dużym Lotku padł w 2004 roku w Warszawie i wynosił 20 milionów złotych. Mimo to wczorajsi szczęśliwcy nie mają chyba na co narzekać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cztery osoby aż trafiły szóstkę i 1200 piątke? Niebywałe! :) Plus za tekst

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kóz koło Krakowa" i "Kozach w województwie śląskim." - to gdzie te Kozy?;>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.