Facebook Google+ Twitter

Serwis Faktysmolensk już działa. Ruszyła strona poświęcona katastrofie smoleńskiej

Ruszyła strona poświęcona katastrofie smoleńskiej. Znajdziemy na niej m.in. dane dotyczące pracy rosyjskich kontrolerów, zdjęcia oraz raporty komisji badających sprawę.

 / Fot. faktysmolensk.gov.pl24 października wystartowała strona faktysmolensk.gov.pl. Serwis jest podzielony na sekcje: aktualności (zawierające komunikaty zespołu), najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami, informacje o katastrofie i dane, w jaki sposób ją badano, wideoblog, informacje o członkach zespołu, a także formularz kontaktowy.

Pytania i odpowiedzi

Dział "pytania i odpowiedzi" zawiera prawie 30 zagadnień. Wśród nich znajduje się wyjaśnienie, skąd różnice dotyczące wysokości złamania brzozy, z którą zderzył się samolot, co zaowocowało urwaniem części lewego skrzydła. Według komisji Millera, wysokość ta wynosi ok. 5,1 metra, a prokuratury - 6,66 metra. Zespół Laska podkreśla, że wysokość ta nie miała wpływu na określenie przyczyn wypadku, gdyż w tym miejscu samolot powinien się znajdować ok. 100 metrów wyżej.

Zostały opublikowane odpowiedzi na pytania takie jak, dlaczego samolot rozpadł się na drobne kawałki, dlaczego nie został odnaleziony jeden z rejestratorów, jak działania rosyjskich kontrolerów przyczyniły się do wypadku oraz dlaczego samolot rozpoczął wznoszenie z opóźnieniem po reakcji pilotów.

Uruchomiono wideoblog

Wideoblog zawiera dopiero cztery filmy, jednakże Maciej Lasek zapowiada, że będzie ich więcej. Przy ich kręceniu został wykorzystany m.in. tupolew o numerze bocznym 102, który obecnie znajduje się na lotnisku w Mińsku Mazowieckim. W opublikowanych nagraniach przypomniano przyczyny katastrofy smoleńskiej, błędy które do niej doprowadziły, niedostateczne operacyjne przygotowanie lotu oraz rolę rejestratorów w badaniu katastrofy.

W sekcji poświęconej katastrofie przypomniano ofiary, zamieszczono dane o samolocie Tu-154M nr boczny 101, załodze, lotnisku oraz kontrolerach rosyjskich. W tej sekcji znajdziemy również informacje o pogodzie, zdjęcia oraz streszczenie przebiegu zdarzeń związanych z katastrofą.

Strona zawiera również informacje o zespole do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, wraz z biogramami jego członków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.