Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

89681 miejsce

Serwis Faktysmolensk już działa. Ruszyła strona poświęcona katastrofie smoleńskiej

Ruszyła strona poświęcona katastrofie smoleńskiej. Znajdziemy na niej m.in. dane dotyczące pracy rosyjskich kontrolerów, zdjęcia oraz raporty komisji badających sprawę.

 / Fot. faktysmolensk.gov.pl24 października wystartowała strona faktysmolensk.gov.pl. Serwis jest podzielony na sekcje: aktualności (zawierające komunikaty zespołu), najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami, informacje o katastrofie i dane, w jaki sposób ją badano, wideoblog, informacje o członkach zespołu, a także formularz kontaktowy.

Pytania i odpowiedzi

Dział "pytania i odpowiedzi" zawiera prawie 30 zagadnień. Wśród nich znajduje się wyjaśnienie, skąd różnice dotyczące wysokości złamania brzozy, z którą zderzył się samolot, co zaowocowało urwaniem części lewego skrzydła. Według komisji Millera, wysokość ta wynosi ok. 5,1 metra, a prokuratury - 6,66 metra. Zespół Laska podkreśla, że wysokość ta nie miała wpływu na określenie przyczyn wypadku, gdyż w tym miejscu samolot powinien się znajdować ok. 100 metrów wyżej.

Zostały opublikowane odpowiedzi na pytania takie jak, dlaczego samolot rozpadł się na drobne kawałki, dlaczego nie został odnaleziony jeden z rejestratorów, jak działania rosyjskich kontrolerów przyczyniły się do wypadku oraz dlaczego samolot rozpoczął wznoszenie z opóźnieniem po reakcji pilotów.

Uruchomiono wideoblog

Wideoblog zawiera dopiero cztery filmy, jednakże Maciej Lasek zapowiada, że będzie ich więcej. Przy ich kręceniu został wykorzystany m.in. tupolew o numerze bocznym 102, który obecnie znajduje się na lotnisku w Mińsku Mazowieckim. W opublikowanych nagraniach przypomniano przyczyny katastrofy smoleńskiej, błędy które do niej doprowadziły, niedostateczne operacyjne przygotowanie lotu oraz rolę rejestratorów w badaniu katastrofy.

W sekcji poświęconej katastrofie przypomniano ofiary, zamieszczono dane o samolocie Tu-154M nr boczny 101, załodze, lotnisku oraz kontrolerach rosyjskich. W tej sekcji znajdziemy również informacje o pogodzie, zdjęcia oraz streszczenie przebiegu zdarzeń związanych z katastrofą.

Strona zawiera również informacje o zespole do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, wraz z biogramami jego członków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.