Facebook Google+ Twitter

Serwis Jaworznianin.pl kończy trzy lata

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Jaworznianin.pl obchodzi swoje urodziny. Po trzech latach strona poświęcona Jaworznu z niszowego serwisu stała się najbardziej rozpoznawalnym medium w mieście.

Jaworznianin.pl to każdy z Nas / Fot. DS Początki działalności serwisu łączą się z osobą Marka Iwaniszyna, pomysłodawcy całego przedsięwzięcia. - Wszystko zrodziło się z pasji, radości tworzenia, ciekawości oraz po części możliwości kreowania rzeczywistości w społeczności lokalnej - tłumaczy Marek.

Początki funkcjonowania serwisu nie były proste. Brak doświadczenia, traktowanie pomysłu z dystansem, brak czytelników, brak jakiegokolwiek zaplecza technicznego z jednej strony oraz pasja i wiara w sukces z drugiej.
- Najwięcej radości po tych trzech latach na pewno daje to, że ludzie jednak czytają, komentują, reagują. Cieszy to, że wokół serwisu udało się skupić grupę, dzięki której jesteśmy najszybciej działającym medium w mieście. Oczywiście nie we wszystkich dziedzinach. Ale w
tych, które nas interesują - tłumaczy Marek Iwaniszyn.

Serwis ma wciąż otwartą formułę, która ewoluuje wraz z potrzebami społeczności lokalnej. Jego największym sukcesem, jak przyznają twórcy, jest fakt, że istnieje. Serwis od początku był oparty na zasadach dziennikarstwa obywatelskiego: całkowity wolontariat i chęć pisania. Po mimo zmieniającej się sytuacji podstawowa zasada nie została zmieniona. Rozpoczynając działalność cel był jeden: serwis Jaworznianin.pl ma stać się serwisem mieszkańców miasta. To oni mają decydować o jego kształcie i rozwoju.

- Nikt nie zna lepiej problemów, nikt lepiej nie wie co dzieje się w mieście, niż właśnie jego mieszkańcy. Dzięki tym osobom, które do nas piszą, linkują, podsyłają jakieś ciekawostki, czy też własne pomysły i teksty, mamy o czym napisać. Przy okazji wypada przeprosić, że nie wszystkim mogliśmy się zająć, o wszystkim napisać. Po prostu nie mamy czasu - wyjaśnia Marek Iwaniszyn.

Po trzech lata prowadzenia serwisu jego twórcy mogą powiedzieć, że są bliżej celu jaki sobie założyli. Na łamach Jaworznianina ukazało się już przeszło 2 500 tekstów napisanych przez ponad 50 autorów. Czytelnicy wygenerowali 10 tysięcy komentarzy, a strona była odwiedzana ponad milion razy.

Twórcy serwisu przekonują, że na laurach nie zamierzają spocząć. Minione trzy lata oceniają jako dobre. Podkreślają, że dużo radości dało im pisanie wynikające z pasji.
A jak rysuje się przyszłość Jaworznianina? - Jedynym problemem jest to, że mamy coraz mniej czasu. Czasy studenckiej beztroski mijają. Dla części z nas minęły, część cieszy się jej ostatnimi chwilami. Nowe obowiązki zawodowe i te związane z życiem prywatnym powodują, że trudno powiedzieć czy i jak będzie to wszystko się rozwijało. Chyba sami do końca tego nie wiemy. Plan jest. Ale czy wypali? Zobaczymy. Na razie wiemy, że pierwszym naszym celem jest zmiana wizualna i odświeżenie strony. A na resztę przyjdzie czas - podsumowuje Marek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.