Facebook Google+ Twitter

Serwis Jaworznianin.pl ma już dwa lata

Jaworznianin.pl kończy dwa lata. Zrodził się z pasji tworzenia i wiary, że dzięki pisaniu można coś zdziałać. Od początku istnienia strony jego twórcy chcieli by stał się on serwisem społecznościowo-obywatelskim. Po dwóch lat są bliżej celu.

 / Fot. Jaworznianin.plPoczątki działalności serwisu łączą się z osobą Marka Iwaniszyna, pomysłodawcy całego przedsięwzięcia. - Wszystko zrodziło się z pasji, radości tworzenia, ciekawości oraz po części możliwości kreowania rzeczywistości w społeczności lokalnej - tłumaczy Marek. Jaworznianin.pl jest serwisem, na którego łamach ukazują się teksty dotyczące wszelkich aspektów związanych z Jaworznem. Ma on ciągle otwartą formę i ewoluuje wraz z potrzebami społeczności lokalnej.

To właśnie w dużej mierze Czytelnicy wpływają na serwis, bo jest on dla nich. Dzięki nim został uruchomiony niedawno konkurs "Typuj z nami", który polega na prawidłowym wytypowaniu wyników jaworznickich drużyn piłki nożnej. Od początku jego istnienia zakładaliśmy, że będzie to strona społecznościowo-obywatelska, bo Jaworznianin.pl to każdy z mieszkańców.

Jak do tej pory jednym z największych osiągnięć serwisu jest jego istnienie. Zaczynaliśmy praktycznie od zera. Nawet sam serwis był umieszczony gościnnie na serwerach znajomego. Mieliśmy jedynie zapał i chęć tworzenia. Największym sukcesem i zarazem motorem napędowym są Czytelnicy. - Bardzo dużo radości dają mi komentarze naszych czytelników, którzy niejednokrotnie zaskoczyli mnie swoją przenikliwością i uważnym czytaniem - mówi Dominik Kasprzyk, który w redakcji zajmuje się sportem.

Fenomenem serwisu jest również to, że osoby go tworzące robią wszystko w ramach swojego wolnego czasu. Dlaczego? „Bo lubimy, bo mamy czas i ochotę, bo nas to kręci, bo liczymy, że to ma sens, bo chce nam się chcieć! Bo denerwuje nas wiele rzeczy, które wkoło się dzieją, bo nie chcemy siedzieć nic nie robiąc i narzekać, że nic się nie dzieje, no wierzymy, że coś da się zrobić, zmienić, poukładać ...” – napisaliśmy w zakładce „O nas” .

- To, że cała redakcja pracuje społecznie i robi wszystko za darmo, też paradoksalnie ma swoje dobre strony. Dzięki temu cały czas panuje u nas świetna atmosfera. Nie ma wielkiej presji i każdy z nas może rozwijać się w taką stronę, jaką chce. Najprzyjemniejsze w tej pracy jest to, że mogę równocześnie realizować swoje pasje, ale także dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi - opowiada Dominik.

- Dwa lata to zarazem dużo i mało. Dużo, bo to przeszło 700 dni, kiedy codziennie trzeba było myśleć o tym, o czym i jak napisać. Mało, bo patrząc na początkowe teksty, tematy poruszane na przestrzeni tego czasu, można odnieś wrażenie, że niektóre nie ruszyły ani o krok - podsumowuje dwa lata funkcjonowania serwisu Marek Iwaniszyn.

Do tej pory na łamach serwisu ukazało się 1 629 tekstów, opublikowanych przez ponad 30 autorów. Czytelnicy wygenerowali 5 993 komentarzy.

Autor tekstu jest członkiem redakcji serwisu Jaworznianin.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

100 lat! 100 lat! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulujemy! Oby chęci nie zabrakło i by liczba czytelników stale rosła!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.