Facebook Google+ Twitter

Serwis muzyczny 80bpm.net z własnym labelem

80bpm.net, czołowy polski serwis muzyczny uruchomił własny label – wirtualną wytwórnię płytową.

Tramwaj nr 4Label, czyli rodzaj wirtualnej wytwórnia płytowej, która za darmo udostępnia utwory altystów a przez to promuje ich twórczość.
Label uruchomiony przez serwis muzyczny – 80bpm.net, to inicjatywa międzynarodowa, która w przyszłości ma się przerodzić w wytwórnię płytową z prawdziwego zdarzenia, oraz agencję koncertową. – Mam głęboką nadzieję, że uda się przezwyciężyć trudności na płaszczyźnie materialnej i wprowadzić zamiary w rzeczywistość. Wszystko po to, by promować i prezentować szerszemu gronu odbiorców muzykę wartościową i ambitną. Zarówno polską, jak i tę od naszych przyjaciół z innych krajów – mówi Kaśka Paluch, redaktor naczelny portalu 80bpm.net.

Label będzie opierał się o gatunki prezentowane przez portal, czyli szeroko rozumiane nowe brzmienia. Nie zabraknie relaksującego chilloutu, atmosferycznego drum’n’bassu, poprzez trip-hop, aż po taneczny deep house.

80bpm.net-label ma już na swoim koncie pierwsze wydawnictwo, prezentujące artystów wyżej wymienionych scen. Zestawienie nosi tytuł „Tramwaj nr 4” i znajdziemy na nim m.in. mroczne, drum’n’bass’owe dźwięki prosto z Finlandii od Fanu, polski liquid-funkowy skład Sonic Ionic, odważny eksperyment pod nazwą Smok Je Wafel, czy Music People – turntablistyczną grupę z Polski. Mamy zatem do czynienia z autentycznym, przekrojowym wydawnictwem.

Co ciekawe, twórcy labelu przygotowali dla przyszłych słuchaczy nie lada gratkę w postaci zakręconego konkursu. Można w nim wygrać pudełkową wersję płyty, wraz z okładką i... 11 kredkami do jej pokolorowania. Każdy z kolorów kredek odnosi się do innego utworu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykazać się inwencją i wymieszać barwy, projektując w ten sposób własną, unikalną wersję okładki.

Z pewnością warto śledzić losy tego labelu. Kaśka Paluch ma nadzieję na udany start i jego rozwój. – Liczę na to, że muzyka z "Tramwaju..." zainteresuje słuchaczy na tyle, że będą chcieli sięgać po kolejne nasze wydawnictwa – mówi. Jeżeli label będzie prowadzony w taki sam, profesjonalny sposób jak portal (który obejmował swym patronatem wiele wydawnictw), to możemy się spodziewać z jego strony ciekawych, muzycznych propozycji. „Tramwaj nr 4” można ściągnąć ze strony labelu www.label.80bpm.net .


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.