Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22753 miejsce

Serwis NK.pl zostanie sprzedany? Legendarna Nasza Klasa radzi sobie coraz słabiej

Serwis NK.pl zostanie prawdopodobnie sprzedany. Wśród możliwych nabywców wymienia się Wirtualną Polskę i Onet. NK.pl traci sukcesywnie użytkowników na rzecz Facebooka. W sierpniu było ich nieco ponad 5,5 mln.

https://flic.kr/p/fn6vd / Fot. Redjar/CC-BY SA 2.0Serwis NK.pl, dawniej znany jako nasza-klasa.pl wystartował w listopadzie 2006 r. i szybko zdobywał popularność. W połowie 2010 r. konta w serwisie posiadało 14 mln użytkowników. Zabójcza dla NK okazała się ekspansja zachodnich serwisów społecznościowych, przede wszystkim Facebooka. W sierpniu 2014 r. korzystało z niego 5,6 mln użytkowników. O milion mniej niż na początku roku i połowę mniej niż w szczytowym okresie. W 2011 r. serwis notował 75,3 mln zł przychodów.

Czytaj także: Warszawa Modlin wśród najgorszych europejskich lotnisk


Jak podaje biztok.pl wśród zainteresowanych nabyciem NK.pl jest Wirtualna Polska i Onet w kooperacji z producentem gier Ganymede. Żadna ze stron nie potwierdziła tych doniesień. Nieoficjalne źródła twierdzą, że legenda polskich serwisów społecznościowych znajdowała się na liście możliwych przejęć Onetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.