Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15703 miejsce

Serwis randkowy także dla homoseksualistów

Popularny, amerykański serwis randkowy eHarmony, zgodnie z decyzją sądu, będzie musiał zmienić swoją politykę. Od marca przyszłego roku, w popularnym portalu partnera na całe życie będą mogli poszukiwać homoseksualiści.

 / Fot. Screen ze strony eHarmonyDecyzja jest wynikiem sądowej batalii jaką stoczył z twórcami serwisu Eric McKinley z New Jersey. Uznał, że kojarzenie wyłącznie par heteroseksualnych jest jawną dyskryminacją.
To nie pierwszy pozew przeciwko eHarmony. Rok temu, lesbijka z Kalifornii pozwała serwis po tym, jak jego twórcy odmówili zmiany polityki serwisu.

Pomimo tego, że istnieje mnóstwo serwisów, dzięki którym można znaleźć partnera, to eHarmony od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Oferuje bowiem inteligentny test doboru osobowości, opracowany przez psychologów. Ma on zwiększać szansę na stworzenie trwałego związku..

Inteligentny test doboru w Polsce

W Polsce na podobnej zasadzie działają m.in. serwisy MyDwoje i PartnerForLife.pl.
Pomimo tego, że jego twórcy spotykają się czasem z zarzutami par homoseksualnych uważają je za nieuzasadnione.
- Test Doboru Partnerskiego w naszym serwisie został opracowany przez polskiego psychologa Andrzeja Rutowskiego, który w swojej praktyce obserwował cechy charakteru i wartości życiowe, determinujące sukces relacji partnerskich wśród osób przeciwnej płci. Schematy budowania trwałych związków par homoseksualnych nie są nam znane, dlatego też nie doradzamy w tej kwestii – tłumaczy Katarzyna Bieber założycielka Serwisu MyDwoje.pl.

Twórcy nie obawiają się również, by sprawa amerykańskich homoseksualistów mogła zachęcić pary w Polsce do podobnych oskarżeń.
- Prawo amerykańskie jest specyficzne i ciągle słyszymy o różnych, nierzadko dziwacznych, powodach procesów. W tym przypadku dziwi mnie to tym bardziej, że właśnie amerykański rynek obfituje w różnorodne oferty serwisów partnerskich, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Fakt, że akurat jeden z serwisów jest przeznaczony tylko dla osób heteroseksualnych, nie powinien być powodem do zarzutu o dyskryminację - dodaje Ewelina Socha z PartnerForLife.pl

Dyskryminacja czy nie?

Autorzy nie uważają, by brak oferty dla homoseksualistów był przejawem dyskryminacji. Podkreślają, że oni po prostu wybrali na klientów pary heteroseksualne. Szukanie partnera przez internet staje się coraz bardziej popularne. Warto więc ułatwić znalezienie właściwej osoby. Pomocne ma być w tym kategoryzowanie serwisów.
- Ze względu na to, że grupa potencjalnych klientów jest duża i ma różnorodne preferencje, czy zainteresowania, nowo powstające serwisy często zawężają swoją ofertę, kierując ją do określonej grupy – zaznacza Ewelina Socha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Bartek Michalczyk
  • Bartek Michalczyk
  • 30.09.2011 19:05

ja mieszkam na tej ul huballa 17/15 mieszkania 32

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bartek Michalczyk
  • Bartek Michalczyk
  • 30.09.2011 19:04

ja mieszkam na tej ul huballa 17 mieszkania 32

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bartek Michalczyk
  • Bartek Michalczyk
  • 30.09.2011 19:00

szukam chłopaka w moim wieku albo o rok młodczy ma 17 at inigdy nie uprawiałem seksu zchłopakie .kto zwas mieszka w końskich ul huballa w wojewustwie swietokrzyskim pukaj cie teraz .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pawel kramarczyk
  • Pawel kramarczyk
  • 21.10.2010 10:45

czesc jestem pawel l 26 jestem gejem niski szczuply opalony sluchaj podpowiec mi jak pisze sie dokladnie e,mail bo chce ogl portal a nie wiem jak to zrobic nr kot to 693598383

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, wyjaśnienia przedstawicieli portalu są przekonywające i wydaje się, że z dyskryminacją nie ma to nic wspólnego. Są miejsca, do których nie wpuszcza się np. osób ze zwierzętami lub z małymi dziećmi i nikt nie postrzega tego jako dyskryminację. Weźmy na przykład restaurację wegetariańską? Dlaczego by nie wytoczyć jej procesu, że nie ma w karcie dań mięsnych. Tu mamy do czynienia z testem opracowanym na podstawie doświadczeń małżeństw, więc chyba logiczne, że nie da się tego tak po prostu przełożyć na homoseksualistów. Jeśli miałaby to być oferta również dla homoseksualistów, musiałby powstać inny test. Prosta sprawa - kluczowe pojęcie TARGET. Usługa zawsze skierowana jest do kogoś".

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Ciekawy temat, skąd Ty je bierzesz? :) Przez skórę wyczuwam, że rozwinie się gorąca dyskusja pod tym tekstem.
Pzdr!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Autorzy nie uważają, by brak oferty dla homoseksualistów był przejawem dyskryminacji. Podkreślają, że oni po prostu wybrali na klientów pary heteroseksualne."

Jakby sobie wybrali tylko białych albo gojów, to też by pewnie nie była dyskryminacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.