Facebook Google+ Twitter

Serwis The Pirate Bay przestał działać. Szwedzka policja skonfiskowała serwery

Szwedzka policja uderzyła w serwis The Pirate Bay. 9 grudnia skonfiskowane zostały serwery jednej z firm hostingowych. Skutkiem tych działań było wyłączenie serwisu wymiany plików.

https://flic.kr/p/8smozT / Fot. Movistar Campus Party/CC BY 2.0Serwis The Pirate Bay nie jest obecnie dostępny. Po konfiskacie serwerów ten jeden z najpopularniejszych serwisów torrentowych przestał działać. W wyniku działań szwedzkiej policji zniknęły z sieci takie serwisy jak Bayimg.com, Pastebay.net i Suprbay.org - donosi serwis torrentfreak.com. Policja potwierdziła, że prowadziła operację związaną z ochroną własności intelektualnej.

The Pirate Bay powstał w 2004 r. Jego pomysłodawcy wysuwali postulat zmian w prawie autorskim. W 2006 r. doszło do podobnej sytuacji. Policja zajęła wówczas serwery serwisu. Był on niedostępny w sieci przez 4 dni. Co ciekawe działania organów ścigania doprowadziły wtedy do protestów w Sztokholmie i Göteborgu. Kilka lat później w 2009 r. twórcy The Pirate Bay usłyszeli wyrok 1 roku pozbawienia wolności i kary grzywny za współudział w udostępnianiu prawnie chronionej własności intelektualnej. Kolejne sprawy przeciwko serwisowi toczyły się również w Niemczech

Czytaj także: Motorola oficjalnie wraca na polski rynek. W ofercie Nexus 6 i zegarek Moto 360

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.