Facebook Google+ Twitter

Serwisy internetowe, z których warto korzystać. Część 1

Globalna sieć umożliwia "podróżowanie" w najdalsze zakątki bez ruszania się z fotela. A co za tym idzie, pozwala na łatwe sprawdzanie, co dzieje się w naszym mieście, kraju czy w innym państwie. Gdzie więc szukać najnowszych informacji?

W dobie wszechobecnego internetu informacja jest towarem dostarczanym do odbiorców z prędkością światła. W każdej chwili w sieci odnaleźć możemy najnowsze doniesienia ze wszystkich dziedzin życia. Poniżej zestawienie portali internetowych, w których szukać możemy najróżniejszych informacji.

Logo serwisu Onet.pl / Fot. Onet.plDo najpopularniejszych polskich portali informacyjnych należą: Onet.pl oraz Interia.pl. Dostarczają bieżące newsy z kraju i ze świata, informacje z takich dziedzin jak: gospodarka, sport, kultura, motoryzacja czy podróże. Interia.pl jest najdłużej działającym w sieci polskim serwisem informacyjnym. Działa od 1999 roku. Do znanych portali informacyjnych należą także: wp.pl, gazeta.pl, dziennik.pl, efakt.pl, tvn24.pl, newsweek.pl, pap.pl, reuters.com i cnn.com. Przydatną rzeczą są także generatory newsów, które zbierają informacje z różnych portali i wyświetlają je na jednej stronie. Takie generatory znajdziemy pod adresami: www.aol.pl/wiadomosci i http://news.google.pl.

Logo portalu Money.pl / Fot. Money.plInformacji prawnych i gospodarczych warto poszukać w takich serwisach jak: Money.pl, który stanowi dość duży portal poświęcony ekonomii i finansom. Serwis ten dostarcza informacje ze świata biznesu czy aktualnych kursów walut. Innym znanym portalem jest Infor.pl, w którym znajdziemy połączenie informacji ze świata gospodarki i prawa. Wiadomości i aktów prawnych szukać możemy w serwisach Prawnik.pl oraz Gazetaprawna.pl. Innymi portalami dostarczającymi informacji gospodarczych i prawnych są: rp.pl, parkiet.com, lex.com.pl, vagla.pl i forbes.pl.

Logo portalu Plejada.pl / Fot. Plejada.plPlotki i sensacje z życia show biznesu stanowią łakomy kąsek dla wielu dziennikarzy. Jednym z najpopularniejszych portali plotkarskich w polskiej sieci jest Pudelek.pl. "Piesek" ten cieszy się fatalną opinią gwiazd, które opisuje, a jednocześnie dużym zainteresowaniem internautów, którzy o tych gwiazdach czytają. Innym serwisem plotkarskim jest Plotek.pl, który jednak czasami stara się podawać informacje sprawdzone u źródła. Codzienną garść plotek i dość dużą galerię zdjęć obejrzeć możemy w portalu Pomponik.pl. Jednym z najlepszych i najbardziej rzetelnych serwisów opisującym życie gwiazd jest Plejada.pl, która skupia się nie tylko na sensacjach dotyczących celebrytów, ale zamieszcza także dłuższe materiały na temat ich życia oraz wywiady ze znanymi osobami. Do tego w portalu znajdziemy sporo zdjęć i filmów.

Logo portalu Prezydent.pl / Fot. Prezydent.plWiadomości regionalnych szukać możemy w serwisach: gmina.pl, który zawiera bieżące informacje na temat tego, co dzieje się w administracji rządowej, powiaty.pl, który pozwala na odszukanie informacji na temat konkretnych powiatów w naszym kraju. Inne przydatne portale to: samorzad.infor.pl, mrr.gov.pl i nzs-opinieprawne.pl. Informacji dotyczących naszych organów państwowych szukać można pod adresami: polska.pl, sejm.gov.pl, kmrm.gov.pl, policja.pl, prezydent.pl, gus.pl, mswia.gov.pl i uke.gov.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

bcVJiqiIrND
  • bcVJiqiIrND
  • 22.02.2012 10:00

Anna@AdamSprawdzalam na Autobiografii i Fasolkach (A ja rosne i rosne). Moze keiwtsa systemu (jakies dzikie obciazenie, moze flash niekompatybilny) nie moge powtorzyc testu, bo widze ich lacze nie wyrobilo :) | </a>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.