Facebook Google+ Twitter

Serwują piłki do Szczyrku na MŚ

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-08-26 16:18

Parafia Ewangelicka w Szczyrku przygotowuje się do nabożeństw ekumenicznych z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej.W poniedziałek dotarły piłki od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 / Fot. ks. Jan Byrt Piłki otrzymane od prezydenta Komorowskiego dołączą do tych podarowanych przez prezydentów miast, w których będą się odbywać mecze (Katowice, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Kraków, Bydgoszcz, Wrocław), profesora Jerzego Buzka, Janusza Lewandowskiego, Jarosława Wałęsy, Jarosława Kalinowskiego, Kamila Durczoka i innych redaktorów TVN, posłów do sejmu; Aleksandry Trybuś, Stanisława Kowalskeigo, Stanisława Szweda, Czesława Gluzy, starostów powiatu cieszyńskiego, bielskiego i żywickiego, burmistrzów beskidzkiej 5, wojewody ślaskiego i marszałka sejmiku śląskiego, sportowców: Adama Małysza, Piotra Żyły, Pawła Słowioka i innych osób.

Jak widać, apel księdza Byrta i tym razem nie pozostał bez echa.

Jako Kościół będziemy się modlić za sportowców, za uczciwą grę. Ewangelia nawiązuje w kilku miejscach do sportu i kształci postawę stosowania w praktyce zasady fair play oraz prowadzenia pozbawionego oszustwa współzawodnictwa . Chcemy też pokazać, że można inaczej spędzać czas niż przed ekranem komputera czy telewizora. Pragniemy by dzieci tworzyły drużyny, bo wspólna gra w drużynie to najlepszy sposób na poznanie rówieśników i zbudowanie dobrych relacji - powiedział w rozmowie z Wiadomościami24.pl duchowny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.