Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29544 miejsce

Sesja XIX Międzynarodowego Forum Mediów Polonijnych w Szczecinie

W piątek 9 września,uczestnicy Międzynarodowego Forum Mediów Polonijnych przebywali w Szczecinie.Po spotkaniu z władzami miasta oraz zakończeniu jego prezentacji, uczestnicy zwiedzali miasto i zapoznawali się z zabytkami.

Herb Szczecina / Fot. zbiory własneLogo organizatorów / Fot. zbiory organizatorówNa terenie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie uczestnicy Forum spotkali zwładzami wojewódzkimi i miasta. Z uwagi na doniosłość Wejście do ratusza / Fot. Fot. Henryk Czechowski konferencja odbyła się w reprezentacyjnej sali rycerskiej.Prezes Forum St. Lis , przemawia Prezydent Szczecina / Fot. Fot. Henryk CzechowskiPodstawowym tematem byłainauguracja XIX Forum na ziemi szczecińskiej i zachodniopomorskiej.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Wojewoda Marcin Zydorowicz powitali zebranych. Przedstawili możliwości żeglugowe nadmorskiego regionu. Największym problemem jest bezrobocie w szczególności z upadłością byłej stoczni morskiej.

władze / Fot. Fot. Henryk CzechowskiDziennikarze pytali się o problemy związane z budową na terenie województwa pierwszej w Polsce elektrowni atomowej.uczestnicy Forum / Fot. Fot. Henryk Czechowski Poruszano też tematykę odnośnie rozwoju gospodarki jak też kultury, turystyki regionu i miasta Szczecina.

Pan Piotr Krzystek prezydent miasta Szczecina przedstawił krótką historię miasta po II wojnie światowej oraz obecne zadania na najbliższy okres.Stwierdził kiedy miasto w 1945 r zostało włączone do Polski liczyło zaledwie 7 tyś. mieszkańców. W wyniku zasiedleń oraz dobrych warunków bytowania i zarobków liczy obecnie ponad 300 tyś. mieszkańców.

Następnie odczytano akt nadania nagród „FIDELIS POLONIA 2011”. Nagrody otrzymali Nagrodzona pani Maria Mirecka - Loryś / Fot. Fot. Henryk Czechowskipani Maria Mirecka - Loryś za umacnianie więzi pomiędzy Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą oraz promocje Polski w świecie między innymi redagowaniem czasopisma„Głos Polek” jak też stałe prowadzenie audycji na terenie USA w Chicago.

W kategorii organizacja nagrodę otrzymał oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Koszalinie. Organizacja ta prowadzi od ponad dwudziestu lat promocje Polskich pieśni tradycyjnych oraz wspiera polonijne chóry, jest organizatorem co roku „Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych”.

Nabrzeże / Fot. Fot. Henryk CzechowskiPo części oficjalnej odbył się spacer po promenadzieUczestnicy Forum przed ratuszem / Fot. Fot. Henryk CzechowskiWałów Chrobrego a następnie autokarowa wycieczka dziennikarzy polonijnych po szczecińskiej starówce. Miejscy przewodnicy turystyczni w telegraficznym skrócie przedstawili historię miasta oraz problemy z odbudową i renowacją zabytków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.