Facebook Google+ Twitter

Setki Chińczyków starły się z policją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-08 09:57

Setki osób starły się z policją w Shezhen na południu Chin. Posterunek policji został obrzucony kamieniami. Podpalono też radiowóz. Uczestnicy starć domagali się wyjaśnienia przyczyn śmierci motocyklisty na jednym z policyjnych punktów kontrolnych.

W Bao - jednym z okręgów Shenzhen - policja ustawiła punkty kontrolne, na których zatrzymywano motocyklistów poruszających się po mieście bez odpowiednich zezwoleń. Kiedy 31-letni Li Guochao nie zatrzymał się do kontroli, jedna z osób pracujących na punkcie kontrolnym rzuciła w motocyklistę przenośnym radiem. Trafiony odbiornikiem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na słup, zabijając się miejscu.

Rodzina tragicznie zmarłego motocyklisty zaniosła jego ciało pod lokalny posterunek policji, gdzie doszło do starć z funkcjonariuszami. Zamieszki w Shenzhen trwały do rana. Agencja Xinhua podała, że policja zatrzymała pracownika punktu kontrolnego, który rzucił w motocyklistę odbiornikiem.

Z roku na rok w Chinach dochodzi do coraz większej liczby tego typu incydentów. Wybuchy społecznego niezadowolenia są powodowane głównie niesprawiedliwymi decyzjami i korupcją chińskich urzędników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Reżim, to reżim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.