Facebook Google+ Twitter

Setki rowerzystów na nocnych rajdach rowerowych w Tychach

Już dziś w Tychach odbywa się kolejna edycja jednej z największych w kraju imprez nocnych imprez rowerowych. To czwarta edycja Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego. Rajdy nocne w Tychach mają wielu zwolenników i odbywają się raz w miesiącu.

Tyski Nocny Rajd Rowerowy - uczestnicy rajdu w dniu 26 sierpnia 2011r / Fot. Michał Kasperczyk Na ostatnim rajdzie w sierpniu było prawie 300 rowerzystów! Wspólne nocne pedałowanie połączyło w Tychach nie tylko rowerzystów, ale również radnych różnych opcji politycznych, którzy biorą aktywny udział w nocnych rajdach razem z mieszkańcami. Dla jednych i drugich to doskonała okazja, by porozmawiać i poruszyć przy ognisku wiele ważnych kwestii i spraw, z którymi nie zawsze mamy czas i ochotę biegać do urzędów.

Ale Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe to również doskonała atrakcja dla dzieci, które przyciągają świecące gadżety i ognisko. To sprawia, że nocna impreza stała się miejscem rodzinnych spotkań. Na rajdy rowerowe przyjeżdżają również rowerzyści z okolicznych miejscowości m.in. z Bierunia, Kobióra, Lędzin, Pszczyny, Ornontowic, Łazisk, Mysłowic, Sosnowca, Chrzanowa, Oświęcimia, Czechowic, Gliwic, Rudy Śląskiej i Zabrza

Opaski odblaskowe dla uczestników Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego w Tychach. / Fot. Michał KasperczykTrasa rajdu wynosi ok. 15 km i przebiega okolicznymi lasami, a na półmetku zawsze na uczestników rajdu czeka ognisko i pieczenie kiełbasek. Dodatkową gratką są opaski odblaskowe rozdawane przez serwis www.NOLTYCHY.pl w ramach akcji „Lepiej widoczni - widocznie lepsi” w ramach nowej kampanii promującej bezpieczeństwo „ Nie widzisz - a widzisz teraz jesteś bezpieczny”.

Frekwencja na Tyskich Nocnych Rajdach Rowerowych jest wciąż rosnąca, a udział w nich może wziąć każdy kto posiada sprawny rower wyposażony w oświetlenie. Najbliższa ku temu okazja już dziś 9 września 2011r o godz. 22.30. Start z restauracji Mc Donald’s w Tychach przy al. Bielskiej 110. O kiełbaski i napoje podczas rajdu dba sponsor imprezy Bank BGŻ oddział w Tychach.

Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe rozpoczęły się w 2004 roku, od tej pory systematycznie odbywają się przez cały rok w 4 edycjach zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Każdy rajd jest inny, uczestnicy bawili się już przy gitarze, akordeonie, dyskotece, karaoke, bądź biesiadowali we własnym gronie. Organizatorem i inicjatorem rajdów jest serwis www.NOLTYCHY.pl i jego założyciel Michał Kasperczyk

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.