Facebook Google+ Twitter

Severn Suzuki na 5 minut zatrzymała świat

Przemówienie Severn Suzuki na sesji plenarnej w 1992 roku było wstrząsającym wydarzeniem. Suzuki miała wówczas jedynie dwanaście lat. Politycy na czas trwania przemówienia w w Rio Centro na Earth Summit wstrzymali oddech.

Warto przypomnieć, co wydarzyło się w Brazylii.

http://www.socjokreacja.pl/MowaONZ.pdf
http://gadon.wordpress.com/2009/01/30/discurso-de-severn-cullis-suzuki-1992/

Severn Suzuki w imieniu Dziecięcej Organizacji do spraw Środowiska Naturalnego, przyjechała wraz z trójką swoich znajomych, aż sześć tysięcy mil na sesji plenarną w w Rio Centro na Earth Summit. Młodzi ludzie wydali na ten cel wszystkie swoje oszczędności. Suzuki nadmieniła w swym wystąpieniu: - Musicie zmienić swój sposób działania. Przychodząc tu dziś, nie mam ukrytych zamiarów, walczę o swoją przyszłość.

Stanęła odważnie w obronie Środowiska Naturalnego i nie oszczędziła rządzących wymawiając im błędy jakie popełniają jako osoby dorosłe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Barbara
  • Barbara
  • 08.07.2011 13:33

Oglądałam to na YouTube i byłam zdziwiona tym że ta dziewczynka miałam odwagę powiedzieć zgromadzonym tam że żle postąpują.Mam nadzieję że ludzie ocknął się właśnie teraz,dziś a nie jutro nie za miesiąc,rok,2 lata tylko dziś i zacznął dbać o środowisko w którym żyjemy.Mam też nadzieję że nie otworzą oczy kiedy będzie już zapóźno na jakiekolwiek zmiany przyzwyczajeń!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emilia Szulewa
  • Emilia Szulewa
  • 21.10.2010 11:02

Przepiękna mowa, pamiętajmy o tym na codzień!!! Więcej takich ludzi. Więcej takich działań. Więcej takich myśli... Bliżej Ziemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziecko okaleczone propagandą. Kiedyś poznałem "dziecko wojny" z Somali. Miał ok. 25-30 lat, kiedy mieszkał w Nauheim w Niemczech. Jako 13-letni chłopiec schowany w zaroślach obserwował jak wykonano egzekucję przed domem na jego rodzicach i na rodzeństwie. Po tym zdarzeniu zaciągnął się do armii. Nikomu z przeciwników napotkanych po drodze nie darował życia. To pobudza do refleksji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.02.2010 20:12

Naprawdę zatrzymała świat.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.