Sevilla Krychowiaka awansowała do finału Ligi Europy. Hiszpańska drużyna pokonała Szachtar Donieck

FC Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie zagra w finale UEFA Europa League. W rewanżowym meczu drużyna z Andaluzji wygrała z Szachtarem Donieck 3:1.

/ Fot. AP Photo/Miguel Angel MorenattiWiele osób mówiło przed tym meczem, że pojedynek Sevilli z Szachtarem będzie rewanżem za dwumecz Pucharu UEFA z sezonu 2006/07. Wówczas w dramatycznych okolicznościach do ćwierćfinału awansowała Sevilla. W tym sezonie w pierwszym spotkaniu we Lwowie również nie zabrakło emocji i ostatecznie padł remis 2:2.

Dzisiejszy mecz fantastycznie rozpoczął się dla drużyny z Andaluzji. W 9. minucie fatalny błąd popełnił zawodnik gości Maksym Małyszew. Defensywny pomocnik podał piłkę wprost pod nogi Kevina Gameiro, a ten strzelił pierwszą bramkę dla gospodarzy.

Sevilla starała się kontrolować przebieg gry, ale efekt tych starań był całkowicie odwrotny. Szachtar naciskał i z każdą minutą stawał się coraz groźniejszy. Przewagę gości przypieczętował gol strzelony w samej końcówce pierwszej połowy. Piękną, indywidualną akcją popisał się Marlos, podał w pole karne do wbiegającego Eduardo, a Chorwat nie zawahał się przy strzale i pokonał Davida Sorię.

Drugą połowę lepiej zaczął Szachtar. Kovalenko w 46. minucie strzelał z dystansu, ale skończyło się tylko na strachu piłkarzy Sevilli. Ci z kolei odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Minutę później Grzegorz Krychowiak znakomitym podaniem obsłużył Gameiro. Francuz minął Pyatova, strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu i potwierdził, że to on jest bohaterem spotkania.

Kolejny cios ze strony Sevilli nadszedł w 59. minucie. Mariano Fereira uderzył z dystansu i dobił ostatecznie Ukraińcow. Po tym golu zespół Mircei Lucescu nie był już w stanie nawiązać równorzędnej walki z gospodarzami.

Sevilla w ostatnich latach zdominowała Ligę Europejską. Jeśli wygra, przejdzie do historii jako pierwsza drużyna, której ta sztuka udała się trzy razy z rzędu. Finał odbędzie się 18 maja na stadionie św. Jakuba w Bazylei.

FC Sevilla - Szachtar Donieck 3:1
Gameiro (10., 47.), Mariano Fereira (59.) - Eduardo (44.)