Facebook Google+ Twitter

Sex Pistols wydają reedycję albumu "Never Mind the Bollocks"

Legenda punk rocka świętuje 35-lecie wydania swojego debiutanckiego i jedynego studyjnego krążka "Never Mind the Bollocks, Here`s the Sex Pistols". Zespół zapowiada wiele imprez i atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu.

Sex Pistols podpisali umowę na wydanie reedycji LP "Never Mind the Bollocks, Here`s the Sex Pistols". Płyta ma ukazać się w nowej rozszerzonej wersji. Być może na krążku znajdą się utwory nieznane jak dotąd większości zainteresowanych. okładka płyty / Fot. Sex Pistols/Wikipedia/public domain Kontrakt, dotyczący wznowienia punkowego klasyka z 1977 roku, sygnowany jest przez Universal Music Catalogue UK. Wytwórnia jest częścią dużego koncernu muzycznego Universal. Wydaniu nowej wersji LP ma być zapewniona stosowna oprawa, czyli imprezy, wywiady, a zapewne i dłuższa trasa koncertowa.

Sprawca niejednego zamieszania, frontman, Johnny Rotten skomentował wydarzenie, co cytuje New Musical Express: "Muzyka może być wielka, kiedy jest tworzona przez wielkich. Sex Pistols są najwięksi".

Karen Simmonds z wytwórni dodaje: "Mieć możliwość dopełnienia katalogu Sex Pistols jest marzeniem każdego miłośnika muzyki. Wychodzimy do przodu pracując z zespołem i celebrując ich wpływ na ogólnoświatową kulturę".

Sex Pistols pojawili się w połowie lat 70. i dość szybko swoim zachowaniem i zadziornym rockiem zdobyli popularność. Londyński band szokował,
okładka płyty (US version) / Fot. Sex Pistols/Wikipedia/public domainpopadał w kłopoty i konflikty, oddziałując przy tym w ogromnym stopniu na rozwój ruchów punkowych, alternatywnych, niezależnych i innych, kłócących się z życiem. Po szesnastoletniej przerwie w działalności, Sex Pistols wrócili w 1996 roku z koncertową płytą "Filthy Lucre Live" i odbyli szereg występów na całym świecie. Uczczono przy tym pamięć tragicznie zmarłego członka zespołu Sida Viciousa (zm. 1979 r.), którego niespokojny duch firmował poczynania zespołu i pozostał legendą punkowej rebelii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.