Facebook Google+ Twitter

Sezon 2010 w F1 dopiero się zaczął, a już trwają rozmowy na 2011

Prezes koncernu Ferrari - Luki di Montezemolo ma nową ideę na sezon 2011 w Formule 1. Jeśli zostanie wprowadzony w życie, świat bolidów stanie się jeszcze ciekawszy.

Ferrari F1 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ferrari_F1.jpgLuki di Montezemolo chce wprowadzić na tory Formuły 1 trzeci bolid. Uważa, że dla teamów byłoby dużo lepiej, by wystawiać po trzech kierowców. Gdzie tkwi haczyk? Prezes Ferrari jako swojego kolejnego kierowcę na sezon 2011 wystawiłby... Valentino Rossi - motocyklowego mistrza świata.

Valentino Rossi / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Valentino_Rossi_Montmelo.jpg- Mam nadzieję, że Valentino w tym sezonie wywalczy swój dziesiąty w karierze tytuł mistrzowski, ale od przyszłego roku chciałbym zobaczyć jak wygrywa w naszym bolidzie - mówił.

Można by pomyśleć, że Valentino Rossi nie poradziłby sobie za sterami F1, jednak oprócz jego motocykli, wsiadał również za kierownice bolidów i osiągał znakomite wyniki podczas testów.

Motocyklowy Mistrz Świata - Valentino Rossi / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mugello_2006_Valentino_Rossi.JPGTeraz prezesowi koncernu Ferrari pozostało tylko przekonać pozostałe zespoły oraz FIA do zmiany regulaminu na kolejny sezon.

Próby zostały już podjęte nawet na sezon 2009, ale wówczas szef Formuły 1, Bernie Ecclestone stwierdził, że żaden team nie będzie miał trzech bolidów, ponieważ wystarczą dwa.


Źródło: http://www.tvn24.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.