Facebook Google+ Twitter

Sezon grzewczy w pełni. Czad truje i zabija w całej Polsce

W całej Polsce w tym tygodniu doszło do kilku poważnych zatruć tlenkiem węgla. Najpoważniejszy przypadek wydarzył się w Krotoszynie, tam ulatniający się czad zabił 26-letnią kobietę.

Czad atakuje w całej Polsce. / Fot. Mateusz WawrowskiW tym roku na terenie całej Polski 550 osób trafiło do szpitali po zatruciu czadem. Trzydzieści osób zmarło. Kolejne przypadki wydarzyły się od 10 do 14 grudnia.

We wtorek 11 grudnia informowałem o dwóch zatruciach tlenkiem węgla na poznańskim Świerczewie i w Słupcy, gdzie niebezpiecznym gazem śmiertelnie zatruła się dziewięcioletnia dziewczynka.

W poniedziałek 10 grudnia w miejscowości Żory położonej na terenie województwa śląskiego doszło do dwóch przypadków zatruć czadem.
Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 16. Służby ratownicze zostały powiadomione, że w jednym z mieszkań 31-letnia kobieta straciła przytomność po wyjściu z wanny. Jak sprawdzono w łazience znajdowały się opary gazu. Poszkodowana trafiła do szpitala. 30 minut od wystąpienia pierwszego zdarzenia, matka 16-letniego chłopaka wezwała pogotowie ratunkowe. Jej syn dziwnie wyglądał po wyjściu z łazienki. Chłopak trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w obu przypadkach do podtrucia czadem doszło ponieważ nie działała wentylacja pomieszczeń.

Do kolejnego przypadku zatrucia tlenkiem węgla doszło w miejscowości Szprudowo, znajdującej się w województwie pomorskim. Państwowa straż pożarna około godz. 20, otrzymała zgłoszenie o podtruciu gazem, sześcioosobowej rodziny. Na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe, które zabrało wszystkich poszkodowanych do szpitala. Strażacy przy użyciu detektora sprawdzili, że w budynku jednorodzinnym przekroczone zostały normy czadu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czad to cichy zabójca ,! usypia , i tak śmierć żniwo swoje zbiera , trzeba być czułym i przewidującym co nam grozi itd. Ludzie sa, zmęczeni zapracowani i w domu w własnej wannie czuja, sie, beztrosko nie czuli a pan czad robi swoje.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.