Facebook Google+ Twitter

Sezon koszenia rozpoczęty!

Podobno gdy się trawy nie kosi, to ona nie rośnie. Pamiętają o tej maksymie zarządcy terenów zielonych, dysponujący zmechanizowanym sprzętem do koszenia. Właściwie o tym, że maj w pełnym rozkwicie, świadczą odgłosy pracujących kosiarek.

Sympatyczna gospodyni mojego bloku już w ubiegłym tygodniu lojalnie mnie uprzedziła: - Pani Ewo! Od poniedziałku zaczynamy kosić. Hałasu będzie sporo. My, gospodarze domów też tego nie lubimy, ale nie ma rady. Kosić trza. Prikaz to prikaz.

I faktycznie. Dokładnie w poniedziałek z samego rana kosiary ruszyły do boju. Hałas, jaki produkują te urządzenia, jest potężny i dość uciążliwy dla uszu. Najlepiej wtedy zamknąć okna na cztery spusty, a jeszcze lepiej wynieść się z domu, dajmy na to - na spacer do lasu. I mnie nie pozostało nic innego, jak umknąć na działkę w poszukiwaniu upragnionej ciszy. Niestety. Tam też jej nie znalazłam. Dlaczego? Ano dlatego, że na działkach trawa też rośnie jak głupia. Nie pozostało mi zatem nic innego jak także wyciągnąć ze składziku mechaniczną kosiarkę i trawę wykosić. Zajęta koszeniem własnego trawnika, przestałam zwracać uwagę na dobiegające, aż tutaj, odgłosy osiedlowych kosiarek. Punkt widzenia (także słyszenia) zależy od punktu siedzenia, a sezon na koszenie trawy ma swoje prawa oraz obowiązki i nie ma na to rady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.