Facebook Google+ Twitter

Sezon premier w warszawskim Teatrze Wielkim

Scena Narodowa przygotowała dla swojej publiczności wiele wyjątkowych emocji. Przed nami aż 5 nowości w repertuarze.

Teatr Wielki przygotował bogaty repertuar premier na aktualny sezon / Fot. AndreasPraefcke, CC 3.0, GNU 1.2Twórcy Teatru Wielkiego zaskoczą nas w tym sezonie nie tylko ilością przygotowywanych premier, ale również zaproszeniem do pracy autorów młodego pokolenia. Na scenie zobaczymy kolaż przeszłości ze współczesnością. W wielu propozycjach możemy spodziewać się świeżego spojrzenia i niestandardowego podejścia tak do nowych, jak i klasycznych tytułów.

W cyklu spotkań z muzyką współczesną "Terytoria", artyści Teatru Wielkiego szukają nowego oblicza opery. Gatunek zmienia swoja twarz, przechodzi na naszych oczach metamorfozę, prezentuje nowa estetykę. I tę właśnie można poznać w prezentowanych w cyklu dziełach muzyki współczesnej, równolegle z debiutami rodzimych kompozytorów i reżyserów. W repertuarowych propozycjach zestawione zostają utwory nieznane z klasyką awangardy.

Pierwsza z premier tego roku zaplanowana jest na 26 lutego. Obejrzymy "Senso" Marco Tutino. Przedstawienie zostało wyprodukowane we współpracy z Teatro Comunale di Bologna i Teatro Massimo di Palermo. W tym ostatnim teatrze odbyła się rok temu premiera spektaklu. Pół wieku wcześniej powstał głośny film o tym samym tytule.

Teraz przed polskimi widzami rozegra się historia włoskiej hrabiny zakochanej w austriackim żołnierzu. Miłość, pożądanie, zdrada i upokorzenie - tych emocji nie zabraknie na scenie. Podobno ma być seksownie i prowokująco.

Hugo de Ana stworzył scenografię i kostiumy oraz wyreżyserował przedstawienie. Choreografię opracował Luigi Neri. Libretto Giuseppe Di Leva, według opowiadania Camillo Boito, poznamy w oryginalnej wersji językowej opatrzonej polskim tłumaczeniem. Dyrygować będzie Gerd Schaller.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Już się cieszę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.