Facebook Google+ Twitter

Sezon remontowo-budowlany w Warszawie w pełni

W sobotę i niedzielę (24-25 lipca) zostanie zamknięty ruch na ul. Słomińskiego przy budowie wiaduktów na ul. Andersa. Niemożliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie ul. Stawki z al. Jana Pawła II. W związku z wymianą nawierzchni zamknięta będzie ul. Mokotowska. Utrudnienia w ruchy są możliwe również na ul. Towarowej przed pl. Zawiszy. Odbędą się również cotygodniowe frezowania.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Katowice_-_Roboty_drogowe.JPG&filetimestamp=20070308210932Sezon remontowo-budowlany ruszył w Stolicy pełną parą. Na najbliższy weekend zaplanowane są roboty drogowe, które w dzień roboczy mogłyby spowodować duże korki. Przeniesienie prac na dni wolne od pracy ma na celu zmniejszenie utrudnień w ruchu. Roboty rozpoczną się w nocy z piątku na sobotę a ich zakończenie jest przewidziane na poniedziałek rano, zanim na stołeczne drogi wyjadą pojazdy komunikacji miejskiej - informuje Urząd Miasta Warszawa

Jedną z ważniejszych operacji budowlanych jest budowa wiaduktów w ciągu ulic Andersa i Mickiewicza. Wykonawca ustawi przy podporach zachodniego wiaduktu tymczasowe, stalowe podpory które są potrzebne do montażu konstrukcji obiektu. Znajdą się one blisko czynnej jezdni i toru tramwajowego co spowoduje, że ruch tramwajowy i samochodowy w tej części stolicy (tj. na ul. Słomińskiego) zostanie całkowicie wyłączony w dniach 23-26 lipca.

Tramwaje kursujące ul. Słomińskiego zostaną przekierowane na trasy objazdowe. Ruch kołowy w kierunkach na Pragę i na Wolę przeprowadzony będzie objazdem ulicami Dawidowskiego - prostopadle przez zamkniętą ul. Andersa - ul. Bonifraterską do ul. Słomińskiego (przy wykorzystaniu drogi tymczasowej zbudowanej na czas trwania robót). Do dyspozycji kierowców oddane zostanie po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Dotychczasowa organizacja ruchu zostanie przywrócona w poniedziałek. Tramwaje będą kursowały pod wiaduktem w ul. Andersa ruchem wahadłowym po jednym torze na odcinku 150 m. Kierowcy wrócą na dotychczasowe objazdy - w kierunku Pragi ulicami Dawidowskiego (prostopadle przez zamkniętą ul. Andersa) i Bonifraterską do ul. Słomińskiego, gdzie oddane do ruchu będą dwa pasy ruchu. W kierunku woli, od przystanku Bonifraterska, do Dworca Gdańskiego ruch odbywał się będzie jednym pasem ruchu. Kolejne wyłączenie ruchu na ul. Słomińskiego przewidziane jest na połowę sierpnia. Związane jest z dalszą budową wiaduktów.

Inwestycję w ul. Andersa realizuje konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o.. Trzy nowe wiadukty będą powstawały do listopada 2011r, a koszt tych robót wynosi 79 milionów złotych.

Weekendowe utrudnienia na ul. Towarowej związane będą z wymianą torów przez Tramwaje Warszawskie. Roboty odbędą się w rejonie wiaduktu nad torami kolejowymi, zwrotce drogowej za obecnymi przystankami i przejeździe przy ul. Srebrnej. Kierowcy będą mogli zawróci na pl. Zawiszy i rondzie Daszyńskiego. pozostałe odcinki infrastruktury tramwajowej remontowane są nocami, bez utrudnień w ruchu.

Kolejne prace budowlane na stołecznych drogach są zaplanowane przy al. Jana Pawła II. Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej modernizuje magistralę ciepłowniczą. W weekend nowe rury będą układane w wykopie przecinającym jezdnię ul. Stawki przy zachodniej jezdni al. Jana Pawła II. Wjazd z alej w ul. Stawki w kierunku ul. Smoczej oraz wyjazd z niej będzie niemożliwy. Proponowany objazd przebiegnie ulicami: al. Jana Pawła II, Anielewicza, Smocza, Miła.

Kierowcy napotkają kolejne utrudnienia na Śródmieściu. W sobotę rozpoczną się prace remontowe ul. Mokotowskiej na odcinku pomiędzy ul. Wilczą a ul. Piękną. Modernizacja ul. Mokotowskiej zakłada ułożenie nowych chodników oraz wyremontowanie nawierzchni jezdni. Zatoczki parkingowe oraz wjazdy do bram będą miały nawierzchnię z kamiennej kostki. Robotnicy postawią nowe latarnie oraz zostaną dosadzone kolejne drzewa. Ulica ma być przejezdna we wrześniu, prace wykończeniowe potrwają miesiąc dłużej. Przez plac budowy będzie możliwy przejazd jedynie dla mieszkańców ul. Mokotowskiej, ale bez możliwości parkowania.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach w ruchu znajdują się na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym http://inwestmapa.um.warszawa.pl.

Informacje o zmianach tras komunikacji miejskiej są na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego www.ztm.waw.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.