Facebook Google+ Twitter

Sezon siatkarski czas zacząć

Jutro startuje liga siatkówki mężczyzn. Rano odbyło się losowanie grup mistrzostw Europy. Polska zagra w grupie A razem z Turcją, Niemcami i Francją.

plusliga.pl / Fot. screenW nowym sezonie w pierwszej lidze zagra Trefl Gdańsk, który zajął miejsce Płomienia Sosnowiec. Drużyna ta wycofała się z rozgrywek z powodu kłopotów finansowych. Poza tym lista drużyn się nie zmieni. Nowinką jest profesjonalna strona, zawierająca ciekawe opcje plusliga.pl, na której znajdziemy na bieżąco aktualizowane statystyki meczowe. Umożliwia to wykorzystywany od lat we Włoszech program Data Volley.

Matusiak: - Musimy wykorzystać ogromny potencjał tej dyscypliny. Są duże polskie miasta, w których siatkówka nie istnieje. Trzeba to zmienić. Budowane są nowe hale w Krakowie, Łodzi, Gdańsku czy Gliwicach. - Za trzy tygodnie zmienią się władze związku i one zadecydują o wyborze nowych trenerów reprezentacji męskiej i żeńskiej. Myślę, że takie konkursy jak do tej pory były dobrym sposobem na wyłonienie trenerów - zapowiedział Mirosław Przedpelski, prezes PZPS.

Liczy się siatkówka, reszta to "dziadostwo"

- Cieszę się, że startuje liga lecz będzie to ciężki sezon - ogłosił Mirosław Przedpelski, prezes PZPS. - Kluby to sól polskiej ziemi siatkarskiej. Poziom ligi jest coraz wyższy, dzięki temu reprezentacja jest coraz silniejsza - dodał prezes. Zdaniem Przedpelskiego Plusliga będzie nadal się równomiernie rozwijać.

Plus od dziesięciu lat związany jest z ligą siatkówki. - Podpisaliśmy umowę i będziemy sponsorować wszystkie siatkarskie reprezentacje - obiecał Dariusz Matuszak, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A., właściciela Plusa. Matuszak stwierdził, że w Polsce są tylko dwie profesjonalne reprezentacje, obie siatkarskie: męska i kobieca. - Reszta to dziadostwo - skwitował dyrektor BKK Polkomtel S.A. Obecną sytuację w polskiej siatkówce porównał do poziomu największych klubów piłkarskich. - Polscy zawodnicy grają w najlepszej siatkarskiej lidze, lidze włoskiej. To tak jakby nasi piłkarze grali w Manchesterze, Barcelonie czy Milanie - zachwalał. - Inni mogą się tylko od nas uczyć bo siatkówka zbiera najwięcej kibiców - podsumował Dariusz Matuszak.

Polsat zamierza transmitować po jednym meczu kobiet i mężczyzn tygodniowo. - Staramy się podążać za nowoczesną techniką, mamy cztery wozy transmisyjne nadające w jakości HD. Będziemy też kontynuować program "Punkt, set, mecz". Próbujemy wznieść się na najwyższy poziom. Naszym celem jest jak najlepsza oprawa mistrzostw świata w Polsce w 2014 roku - zapowiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Polsacie. O naszym poziomie świadczy fakt, że już dwie zagraniczne telewizje zgłosiły chęć kupienia praw do transmisji meczów: czeska i angielska.

Według Jana Zaremby, wiceprezesa Polskiej Ligi Piłki Siatkowej obecnie wszystkie zespoły pierwszej ligi grają na podobnie wysokim poziomie. - Dziś po każdej drużynie można oczekiwać dobrej gry i emocji - powiedział Zaremba.

Nowe stroje, stare przepisy

Organizatorami dzisiejszej konferencji dotyczącej nowego sezonu siatkarskiego mężczyzn był Polski Związek Piłki Siatkowej, główny sponsor Plus oraz Polsat, który wykupił prawa do transmisji meczów siatkarskich.

Na początku konferencji pokazano dziennikarzom film promocyjny zmontowany na podstawie materiałów z meczu, który odbył się podczas memoriału im. Huberta Wagnera. Widać na nim nowe stroje zawodników, unowocześniona jest też nieco piłka. Co do przepisów nic się nie zmieniło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"W nowym sezonie w pierwszej lidze zagra Trefl Gdańsk, który zajął miejsce Płomienia Sosnowiec."

Po pierwsze nie jest to pierwsza liga tylko ekstraklasa. Po drugie Trefl nie zagra w PlusLidze dlatego, że Płomień się wycofał. Zagra bo wywalczył normalnie awans. Miejsce drużyny z Sosnowca zajmie Chemiki Bydgoszcz, który spadł w poprzednim sezonie z ekstraklasy, ale w przypadku rezygnacji Płomienia, zdecydowano, że zajmie jego miejsce.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.