Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17587 miejsce

Sezon studniówek - obowiązkowo polonez i czerwone podwiązki

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-01-08 10:38

Studniówkowy sezon rozpoczął się w Łodzi w piątek wieczorem. Jako pierwsi tradycyjnego poloneza odtańczyli wówczas maturzyści z XXXI LO. Ich studniówka odbyła się w patio Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Nie było szampana - tak jest już ustalone od lat. Był za to program kabaretowy, suto zastawione stoły i zabawa do białego rana.

Fot. Dziennik Łódzki Tej samej nocy w restauracji hotelu Centrum bawiło się sześć maturalnych klas XXIX LO. - A ja pozwalam na lampkę szampana, którą wznosimy toast na początku zabawy - mówi Czesław Białkowski, dyrektor liceum. - Zawsze też niecierpliwie czekam na występy artystyczne i choć tyle studniówek już przeżyłem, za każdym razem młodzież potrafi zaskoczyć mnie swoimi spostrzeżeniami i zdolnościami aktorskimi. Podobnie jak wyglądem - czasem trudno rozpoznać uczniów.

W sobotę uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej w Łodzi zaraz po odtańczeniu poloneza odegrali parodię bajki o Królewnie Śnieżce. W rolę złej macochy i pięknej Śnieżki wcielili się jednak... panowie, a myśliwym została nauczycielka biologii.

Fot. Dziennik ŁódzkiFot. Dziennik Łódzki

- Wśród 55 maturzystów mamy tylko 12 dziewczyn. Dlatego wszystko wzięliśmy na siebie - mówią Przemysław Zalewski, odtwórca roli królewny i Rafał Krzeszewski, któremu przypadła rola okrutnej macochy.

Sportowcy bawili się w hali sportowej szkoły, którą sami udekorowali. Dziewczęta pod wieczorowymi kreacjami skrywały obowiązkowe czerwone podwiązki, które mają im przynieść powodzenie na maturze. Nauczyciele pozwolili uczniom na zabawę przy lampce szampana. 

Studniówkowe przesądy
- Włożyć czerwoną bieliznę. Niektórzy twierdzą, że potem nie należy jej prać i tę samą, a przynajmniej majtki, włożyć na maturę.
- Przetańczyć całą noc nie zdejmując butów.
- Nie obcinać włosów od studniówki aż do matury.
- Z kim się pójdzie na studniówkę, z tym się będzie przez całe życie.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

hm... co do studniówki, to do mojej zostały trzy tygodnie. Tak naprawe to niektórzy przesadzają z tą ozdobnościa i gorączkowym nastawieniem. Wiadomo, że żadna z nas nie wybierze się na bal w byle jakim worku, ale troche trzeba zastopować, bo faktycznie ta szczególna noc okaże się raczej stresem a nie doskonałą zabawą. Dlatego najważniejszy jest dobry humor i prtner jaki ma nam towarzyszyc cały wieczór. Trzymajcie się ciepło, pa

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.01.2007 17:36

Mój znajomy zwykł mawiać: "nie ważne z kim się pójdzie na studniówkę, ważne z kim się z niej wyjdzie" ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.