Facebook Google+ Twitter

Sezon w Międzyzdrojach trwa w najlepsze

Choć media alarmują, że promenada w Międzyzdrojach pustoszeje, a pustawo i cicho zrobiło się przy stoiskach i stolikach, obleganych jeszcze kilka dni temu przez klientów, to okazuje się, że nie jest tak źle.

Wszystkie ławki na promenadzie zajęte / Fot. Elżbieta SadowskaWybrałam się do Międzyzdrojów, aby zbadać sprawę „w terenie”. Pogoda dopisuje, więc w Międzyzdrojach zastałam nadal wielu letników. Oczywiście to nie te tłumy, które były tu w lipcu, ale na pewno jest to nadal spora grupa. Zmienił się też skład gości, przeważają letnicy w wieku emerytalnym, spotyka się rodziny z małymi dziećmi. Mniej tu zdecydowanie studentów.

Po ulicach Międzyzdrojów dalej kursuje wycieczkowa kolejka, czynne są restauracje, kawiarnie, sklepy i stoiska sezonowe. No może nie wszystkie, ale to bardziej z powodu przebudowy części międzyzdrojskiej promenady, bo większość sprzedawców w kompleksie handlowym sprzed mola zapowiada pracę do końca września. Handlujący skarżą się, że teraz przez kilka miesięcy sezonu trudno jest zarobić na utrzymanie przez cały rok.

Na molu w Międzyzdrojach / Fot. Elżbieta SadowskaChoć spacerowiczów sporo, to mało jest opalających się i kąpiących. Odstrasza temperatura wody, chyba że się jest takim "morsem" jak prezydentowa Anna Komorowska. Niestety w Międzyzdrojach "morsy" wyginęły, nawet mało kto spaceruje boso po plaży, ale za to oblegane są plażowe kawiarenki, a wszystkie ławki na promenadzie zajęte przez odpoczywających spacerowiczów; dyżuruje też Baba Jaga przy wyjściu z parku na promenadę.

Słowem w Międzyzdrojach przedłużony sezon. Może to zasługa gości z Niemiec (ogółem ok. 25 proc. wypoczywających w Międzyzdrojach), że w tym roku promenada i plaże nie opustoszały z końcem sierpnia.
Opustoszała plaża, ale nie plażowe kawiarenki / Fot. Elzbieta SadowskaNa promenadzie już nie taki tłum, ale.... / Fot. Elzbieta Sadowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

m os gut
  • m os gut
  • 11.09.2010 18:36

zeby wypic kawe naprawdę nie trzeba jechać do miedzyzdrojów,pusto i smutno a redaktorzynka nie była tam za własny szmal,bo naprawdę za mniejszą kasę i blizej z krakowa do chorwacji.Ciepło przyjemnie i taniej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście pustawo na plaży

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.