Facebook Google+ Twitter

Sezon wyjątkowych wydarzeń w Teatrze 6. Piętro

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-18 15:31

W Teatrze 6. Piętro trwają przygotowania do nowego sezonu teatralnego 2011/2012.

 / Fot. materiały prasoweJednym z wydarzeń będzie premiera arcykomedii Moliera - "Chory z Urojenia", w reżyserii wybitnego włoskiego reżysera Giovanni Pampiglione. W tytułowej roli zobaczymy jednego z najbardziej podziwianych aktorów swojego pokolenia Andrzeja Grabowskiego. Będzie to jego pierwsza premiera warszawska i po raz pierwszy także wystąpi on na scenie z jedną ze swoich córek: Zuzanną Grabowską. W tej ponadczasowej sztuce o zakochanym w sobie hipochondryku i bezradnej wobec prawdziwych ludzkich słabości medycynie zobaczymy m.in.: Annę Korcz, Joannę Kurowską i Wojciecha Pokorę. Uroczysta premiera sztuki zaplanowana jest na 17 września 2011 roku.

 / Fot. materiały prasoweKolejnym wydarzeniem będzie premiera kultowej sztuki - tym razem angielskiego autora Willy Russella - "Edukacja Rity", w reżyserii Macieja Wojtyszki. W tytułowej roli Rity zobaczymy Małgorzatę Sochę, a w roli uniwersyteckiego profesora znakomitego Piotra Fronczewskiego.

"Edukacja Rity" to już drugi spektakl Teatru 6. piętro, w którym zobaczymy Małgorzatę Sochę. Tym razem aktorkę będziemy mogli podziwiać we wzruszającym komediodramacie, opowiadającym historię przyjaźni Uniwersyteckiego profesora - alkoholika i jego studentki, ambitnej fryzjerki, słuchaczki niedzielnego uniwersytetu. Dzieli ich niemal wszystko - pochodzenie, status społeczny i wykształcenie. Sztuka ta, pełna gorzkiego humoru i przenikliwej obserwacji, w rękach wybitnego reżysera Macieja Wojtyszki stanie się mądrą i zabawną metaforą odwiecznych ludzkich pragnień: wiary w drugiego człowieka; potrzeby istnienia dla kogoś bliskiego i możliwości samorealizacji na przekór wszystkim życiowym przeciwnościom. Uroczysta premiera sztuki zaplanowana jest na 8 października 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.