Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31474 miejsce

Sezon wyścigów motocyklowych w Polsce rozpoczęty

W miniony weekend na torze w Poznaniu odbyła się pierwsza runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Przybyło ponad 200 zawodników i spora liczba kibiców.

Gwen Giabbani - zwycięzca Superstock 1000. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakPierwsi zawodnicy przyjechali do Poznania już w czwartek, ładna pogoda zachęcała do wykupienia miejsca na treningach bez pomiaru czasu. Razem z zawodnikami przyjechali kibice z całego kraju, którzy przez cały weekend uważnie śledzili ich poczynania, a było na co popatrzeć. Na prostej startowej zameldowały się klasy Superbike i Superstock 1000 (wyścig łączony), Superstock 600, Rookie do 600 ccm, Rookie powyżej 600 ccm, Pretendent, Yamaha R1 i R6 (wyścig łączony), Suzuki GSX-R 600 i powyżej 600, Honda CBR 125 i debiutujący puchar Honda Hornet.

Wyścig klas Superbike i Superstock 1000 dostarczył wszystkim chyba najwięcej emocji. Zawodnicy toczyli między sobą regularną walkę i momentami podczas wyprzedzania jechali niemal zetknięci łokciami. Niewątpliwie do takiego stanu rzeczy przyczynili się m.in. dwaj Francuzi - Gwen Giabbani, który jest jednym z najlepszych zawodników Mistrzostw Świata Endurance oraz Dietrich Guillaume. Obaj zawodnicy stanęli na najwyższym miejscu podium w swoich klasach. Największym pechowcem weekendu jest Hubert "Rzeźnik" Tomaszewski, który pomimo startu z pierwszej pozycji nie zdołał ukończyć wyścigu.

Klasa Superstock 600 - pojedynek między Pawłem Szkopkiem (19) i Kennym Foray (78). Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakKlasa Superstock 600 pomimo, że nieco wolniejsza, to jednak nie pozostawała w tyle jeśli chodzi o poziom emocji, jakie towarzyszyły wszystkim oglądającym zmagania zawodników. W 600-tkach startuje bowiem między innymi Paweł Szkopek oraz Francuz Kenny Foray. W sobotnim wyścigu pierwszy był Foray, ale w niedzielę pomimo problemów zdrowotnych Paweł Szkopek dał z siebie wszystko i stanął na pierwszym miejscu podium.

Przemysław Saleta. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakW klasie Pretendent kibice również mieli na co popatrzeć i nie chodzi tu tylko o spektakularne wypadki początkujących zawodników. W Pretendencie wystartował bowiem z numerem 100 Przemysław Saleta na motocyklu Suzuki GSX-R 1000. Sobotni wyścig ukończył na 16 pozycji. Jak sam przyznał, była to jego pierwsza przygoda z torem wyścigowym, ale zapewnił przy tym, że nie ostatnia. Planuje on bowiem wystartować we wszystkich tegorocznych rundach. W Poznaniu Saleta pojawi się ponownie na sierpniowej rundzie Pucharu Polski.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.