Facebook Google+ Twitter

Sezon wyścigów motocyklowych zbliża się wielkimi krokami

Już niebawem rozpocznie się kolejny sezon Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. W tym roku urozmaicenie będzie spore. Do listy torów dołączyły dwa obiekty.

Marek Szkopek na torze w Brnie. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakWraz z nadejściem wiosny sezon rozpoczynają zarówno "cywilni" motocykliści, jak i zawodnicy. Pierwsza runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zbliża się wielkimi krokami.

WMMP w Poznaniu. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakW tym roku zawodnicy i kibice będą mieli spore urozmaicenie, ponieważ do listy torów dołączyły dwa obiekty. Pierwszy z nich to lotnisko w Modlinie, gdzie WMMP gościły już raz w 1999 roku. Runda ta do dziś jest mile wspominana i uważana za jedną z najlepszych we współczesnej historii polskich wyścigów motocyklowych. Kolejny obiekt to tor Slovakiaring na Słowacji. Obiekt został oddany do użytku w ubiegłym roku, a nasi rodzimi zawodnicy mieli okazję w zeszłym sezonie potrenować na słowackim torze. Największą zaletą obiektu jest możliwość wyboru jednej z sześciu konfiguracji tras. Jeśli wierzyć pogłoskom, to na Slovakiaring można bezkolizyjnie zorganizować dwie równoległe imprezy wyścigowe.

Oprócz tego motocykliści będą ścigać się także na jedynym, profesjonalnym torze wyścigowym w Polsce, czyli w Poznaniu, a także na malowniczym torze w Brnie i pechowym ostatnimi czasy torze w Moście. Imprezy odbywające się poza granicami Polski będą rozgrywane w ramach pucharu Alpe Adria, a co za tym idzie nie będą na nich obecne nasze puchary markowe.

Janusz Oskaldowicz na torze w Brnie. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakW tym sezonie mała rewolucja czeka nas także jeśli chodzi o klasy, w których wystartują zawodnicy. Tak oto w tym roku walka o puchary rozegra się w klasach Superbike, Superstock 1000, Supersport, Junior Superstock 600 (zawodnicy do 25. roku życia), Rookie 600, Rookie 1000 oraz Pretendent. Nie zabraknie także pucharów markowych. Ponownie na polach startowych zagoszczą Hondy CBR 125, które, jak się okazało w tym sezonie, są małą kuźnią talentów, ich więksi bracia - Hondy Hornet, a także Suzuki GSX-R 600 i pow. 600. Zrezygnowano natomiast z kolejnego sezonu pucharu Fiat Yamaha Cup, a na jego miejscu pojawił się nowy BMW CUP, w którym zawodnicy wystartują na motocyklach BMW S1000RR. Zapowiada się więc ciekawy sezon.

W tegorocznym kalendarzu znalazło się aż siedem rund, których terminy prezentujemy poniżej.

01 - 02.05 - lotnisko Modlin koło Warszawy - www.modlin2010.pl

15 - 16.05 - Brno, Czechy - wspólnie z Alpe Adria i memoriałem Frantiska Stastneho - www.automotodrombrno.cz

03 - 04.07 - Slovakiaring, Słowacja - wspólnie z Alpe Adria - www.slovakiaring.sk

24 - 25.07 - Most, Czechy - wspólnie z Alpe Adria - www.autodrom-most.cz

07-08.08 - Poznań - wspólnie z Alpe Adria - www.aw.poznan.pl

21 - 22.08 - Poznań

18 - 19.09 - Poznań

Zachęcamy wszystkich do kibicowania naszym zawodnikom i przekonania się, że umiejętności naszych rodzimych zawodników są na europejskim, a często nawet światowym poziomie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.