Facebook Google+ Twitter

Sezon żeglarski na Bałtyku rozpoczęty

30 kwietnia br. na wodach Zatoki Gdańskiej odbyły się regaty o Puchar Przechodni Komendanta Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica”, będące jednocześnie klubowym rozpoczęciem sezonu żeglarskiego.

W zawodach startowały jachty w dwóch grupach: do i powyżej 10 m długości LOA. O godzinie 11.00 komandor JKMW Edward Kinas, powitał gości oraz żeglarzy i ogłosił początek regat na godzinę 12.00. W samo południe padł sygnał dźwiękowy i jachty (czekające na redzie portu jachtowego Gdynia) ruszyły do boju. Warunki sprzyjały żeglarzom, wiał wiatr o sile 4 w skali Beauforta. Nic więc dziwnego, że już po 14.00 ścigające się jednostki zaczęły mijać redę portu w Gdańsku. Pozostało jeszcze dopłynięcie do gdańskiej mariny. Mimo zmęczenia, każda z załóg pamiętała o tym, aby mijając Pomnik Bohaterów Westerplatte oddać honory dzielnym obrońcom tego skrawka Polski.

Wyniki regat ogłoszono o godzinie 18.00 w Międzynarodowym Klubie Morza „Zejman” mającym swoją siedzibę na Wyspie Spichrzów. Zwycięzcą w grupie I (jachty o długości powyżej 10 m LOA) została załoga „Kapitana II” pod dowództwem kapitana Jerzego Brezdenia, a w grupie II (jednostki o długości do 10 m LOA) załoga jachtu „Polled” z kapitanem Jackiem Chabowskim.

Na wszystkich uczestników regat czekała w nowo zaadoptowanych wnętrzach „Zejmana” niespodzianka w postaci wystawy zbiorowej studentów różnych specjalizacji Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, poświęcona człowiekowi i jego osobowości, a nosząca tytuł „Osobliwe wizerunki”.

Po wręczeniu nagród i obejrzeniu prac młodych artystów, rozpoczęła się biesiadna część spotkania, którą umilało słuchanie oraz śpiewanie ukochanych przez żeglarzy szant. Pełen wrażeń dzień zakończył się w dobrych humorach późnym wieczorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.