Facebook Google+ Twitter

Sezonowa praca wiosną

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-15 16:22

Zima już się skończyła, a wraz z nią możliwość dorywczej pracy związanej z usuwaniem śniegu zalegającego na dachach, parkingach czy chodnikach. Wiosną jednak również można znaleźć dodatkowe zajęcie. Jakie?

Sezon wiosenny zaczyna się od porządków po minionej porze roku. Jest to okres, w którym pojawiają się oferty pracy dla robotników gospodarczych, uporządkowanie terenu posesji czy placu przy zakładach pracy jest bowiem niezbędne. Kolejne oferty związane są z ogrodnictwem: sprzątanie ogrodów, sadów, przycinanie krzewów i drzew w celu przygotowania ich do kwitnienia i owocowania. Pracę znaleźć można też przy sadzeniu roślin.

Sezon wiosenny to również ożywienie w branży budowlanej. Na większą liczbę propozycji mogą liczyć pracownicy zatrudniani przy budowie dróg. Po okresie zimowym wiele z nich wymaga naprawy. Pracę łatwiej znajdą również osoby zajmujące się budową czy wykończeniem budynków mieszkalnych.

Zatrudnienie zwiększy się w branży hotelarsko-gastronomicznej. W związku z sezonem ślubno-komunijnym będą poszukiwani kelnerzy, recepcjoniści, barmani oraz kucharze.

Wzrasta też liczba ofert pracy w branży logistycznej. Potrzebni będą pakowacze, operatorzy wózka widłowego i magazynierzy.

Już od 1 maja swoją granicę otworzą dla Polaków Niemcy. Będą oni poszukiwać zarówno pracowników sezonowych przy zbiorach owoców, jak i pracowników na dłuższy okres, np. pielęgniarek, opiekunów czy inżynierów.

Roman Cieciuch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.