Facebook Google+ Twitter

Sfilmują sny o Warszawie. Zobacz zwiastun (wideo)

W sieci pojawił się zwiastun nowego projektu filmowego "Śni się w Warszawie", który opowie w nieszablonowy sposób o stolicy i jej mieszkańcach. Reżyserem filmu, utrzymanego w konwencji animadoc, będzie Jędrzej Bączyk, a producentem Shipsboy.

 / Fot. ShipsboyJuż teaser zaskakuje nowatorskim spojrzeniem, jakim chcą pokazać Warszawę twórcy filmu. Strona wizualna będzie kolażem różnych technik animacji, ilustrujących wypowiedzi warszawiaków, opowiadających swoje sny. W ten sposób powstanie animowany film dokumentalny. To nie pierwsza tego typu produkcja Shipsboy'a. W podobnej konwencji, młodzi producenci zrealizowali niedawno serię filmów o zapomnianych bohaterach II wojny światowej "Portrety wojenne".

Nowością jest za to sposób budowania scenariusza "Śni się w Warszawie". Twórcy przeprowadzą bowiem... casting na sny, które zostaną umieszczone w filmie. "W tej chwili koncentrujemy się na zebraniu materiału dokumentalnego, szukamy snów! Zachęcam wszystkich którzy „śnią w Warszawie” do odwiedzenia strony naszego projektu http://www.snisiewarszawie.pl i podzielenia się z nami snami o mieście" – powiedział portalowi Stowarzyszenia Filmowców Polskich (sfp.org.pl) Dawid Janicki z firmy SHIPsBOY, główny producent projektu.

Blog Tofifest o Śni się w Warszawie

Nas cieszy to, że projekt jest wspólnym dziełem, znanych z Tofifest torunian. Jak wspomnieliśmy, reżyserem filmu będzie Jędrzej Bączyk - bohater specjalnej retrospektywy na Tofifest, a producentem - Dawid Janicki, juror Tofifest i przyjaciel festiwalu.

Bączyk jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Wydziału Grafiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest też muzykiem regge'owej ekipy Paraliż Band. Pokazywany w konkursie głównym Shortcut dyplomowy film Jędrzeja „Kojot” przyniósł mu nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą (wśród nich Srebrny Lajkonik 53.KFF, Grand Prix Aix-en-Provence, 3. nagroda Dwa Brzegi). Wkrótce premierę będą miały "Dzienniki z Niebieskiej Szkoły" o rejsie żaglowcem S.T.S. Fryderyk Chopin.

Dawid Janicki ukończył UMK w Toruniu na Wydziale Archeologii Podwodnej i PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Produkcji, a także Kurs dla kreatywnych producentów w Szkole Wajdy. Ma na swoim koncie kilka filmów realizowanych w programie "30 minut" Studia Munka w tym wyróżnione na Festiwalu w Locarno „Serce do walki” oraz pełnometrażowy debiut Anny Jadowskiej „Z miłości”. (biogramy oparte na http://www.sfp.org.pl)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.