Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4019 miejsce

Sfotografowaliśmy Koniec Świata

Współautorzy: Barbara Podgórska

Niestety nagroda w konkursie, ogłoszonym w maju przez Annę Pawłowską, przypadła komu innemu. Żałujemy, że nas ominęła, bo my naprawdę zrobiliśmy zdjęcia Końca Świata.

 / Fot. Adam PodgórskiDotarcie na Koniec Świata nie było łatwym wyczynem. Do tej maleńkiej miejscowości, właściwie przysiółka wsi Głuszyna w gminie Kraszewice, w powiecie ostrzeszowskim w Wielkopolsce, trafiliśmy po licznych błądzeniach, wypytywaniach miejscowych ludzi, nawet dzwonieniu na telefon 112.

 / Fot. Adam PodgórskiAle warto było stracić dwie godziny, odbijając z drogi numer 11, aby w końcu, po pokonaniu najpierw drogi żwirowej, potem leśnej, zwyczajnej, piaszczystej, zajrzeć tu, gdzie diabeł mówi dobranoc. W sosnowym borze stoi bodaj pięć zagród z niewielkimi drewnianymi chałupkami. W pierwszej, najbliższej znaku, nikogo z mieszkańców niestety nie zastaliśmy. Na dowód naszej prawdomówności zamieszczamy zdjęcia.

 / Fot. Barbara PodgórskaTeraz już ze spokojem oczekujemy nadejścia końca świata. Ostatecznie już raz tam byliśmy. Wielka szkoda tylko, że głupole, wandale, też tam byli! Na domiar złego, przed nami. To oni zapewne zniszczyli stojącą tu kiedyś ławkę, na której można było przysiąść i delektować się urokiem tego szczególnego, magicznego wręcz miejsca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Polak
  • Polak
  • 14.08.2012 23:08

Trzeba być mega idiotą by dzwonić pod 112 z takimi pierdołami !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławomie Szymaszek
  • Sławomie Szymaszek
  • 21.07.2011 14:14

jak widać w tym czasie wandale nie oszczędziły tego miejsca.. na szczęście już wójt gminy Kraszewice wynajął firmę która odrestaurowała ten znak.. niestety została też skradziona ławeczka z pod znaku na której każdy mógł sobie odpocząć... zapraszam na koniec świata ')

Komentarz został ukrytyrozwiń

Superciekawostka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.