Facebook Google+ Twitter

Sfotografuj plamy na Słońcu. W sierpniu będą szczególnie widoczne

Jeżeli dysponujesz lornetką, lunetą lub amatorskim teleskopem, masz - co ważne - odpowiednie filtry, to warto zerknąć w kierunku naszej gwiazdy - Słońca. Plamy na nim to wdzięczny obiekt obserwacji. Jeśli uda Ci się je sfotografować, przyślij nam zdjęcia.

Plamy na Słońcu, 2011.08.02 / Fot. Marcin TrzaskaPlamy na Słońcu czyli ciemniejsze obszary na jego powierzchni, to miejsca, w których temperatura jest niższa niż wokół nich. W czasie obserwacji wydają się one czarne.

Jeżeli dysponujesz lornetką, lunetą lub amatorskim teleskopem, to warto pokusić się o obserwacje. Bardzo ważnym jest aby zastosować odpowiednie filtry - najtańszym rozwiązaniem jest folia Baadera, którą można kupić w sklepach ze sprzętem dla fotografów lub astronomów amatorów. Ważnym jest aby nabyć folię do obserwacji wizualnych. / Fot. NeferKaRe, GNU1.2

Zapraszam to bezpiecznych obserwacji.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W artykule jest napisane, że do *obserwacji* używamy filtrów. Jak to mawiają - przez lornetki, lunety, teleskopy Słońca można zobaczyć dwa razy: raz prawym i raz lewym okiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę, niech Pan napisze bardziej dobitnie, że bez specjalnych filtrów nie wolno patrzeć na słońce przez lornetkę lub teleskop, bo grozi to utratą wzroku.
Ktoś nieostrożny może pomyśleć, że filtry są potrzebne tylko do fotografowania.
(05-08-2011-13:09)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.