Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23403 miejsce

„Sfotografuj policjanta”. Grzechy policjantów hitem na Facebooku

Dotychczas to funkcjonariusze policji pilnowali, by inni kierowcy przestrzegali przepisów drogowych. Za sprawą internautów teraz role się odwróciły. Na fanpage'u "Sfotografuj policjanta" użytkownicy wytykają błędy funkcjonariuszom.

print scree fanpagu / Fot. źródło własneNa stronie czytamy słowa, które brzmią jak misja wyznaczona przez użytkowników: „Uważamy, że policja to bardzo ważna, zasługująca na szacunek instytucja. Ale jej funkcjonariusze, wymagając od innych kierowców przestrzegania przepisów, karząc mandatami za ich łamanie, sami powinna świecić przykładem. Zawsze i wszędzie. Być jak żona Cezara - nieskazitelna, poza podejrzeniami”. W tym celu wszyscy obserwujący policjantów, łamiących prawo, mogą wysłać zdjęcia bądź filmiki. Są one świadectwem niecnych występków i hipokryzji funkcjonariuszy. Szlachetny projekt.

Na stronie możemy zobaczyć jawne pogwałcenia prawa – samochody zaparkowane na ścieżce rowerowej, brawurowe jazdy samochodem, wypadki spowodowane przez funkcjonariuszy czy blokowanie przejścia dla pieszych. Prawdziwym hitem okazała się fotografia radiowozu zajmującego się Panią przy lesie – dość dwuznaczna sytuacja. Posypało się aż 190 „lajków”.

Czytaj także: Facebook wpędza mnie w depresję. Skończcie z tym festiwalem próżności

Internauci nie zostawiają na policjantach suchej nitki. Utrudnianie ruchu innym kierowcom na skrzyżowaniu czy nadmierne prędkości są aktywnie komentowane: „Myślą matoły że im wszystko wolno”, "stanę sobie na pasach i skoczę po fajki, przecież mogę wszystko jestem z innej bajki” i „Bo oni są dobrzy jak trzeba mandat wystawić. Ew. drobnego pijaczka zwinąć na dechy byle nie był za duży!” – to tylko te subtelniejsze. Fanpage zgromadził już ponad 22 tys. użytkowników, a jego popularność wciąż rośnie. W dokumentacji wszelkich grzeszków może pomóc każdy – wystarczy zwykły telefon komórkowy.

Inicjatywa po raz pierwszy pojawiła się w Bułgarii. Była to reakcja i wyraz sprzeciwu społeczeństwa na zachowanie jednego z tamtejszych policjantów. Sfotografował on, a następnie umieścił w internecie zdjęcie trzech śpiących w radiowozie cywilów. Odebrano to jako zniewagę i postanowiono rozliczyć się z policjantami. Postanowiono założyć fanpage dokumentujący łamanie prawa i ośmieszający działalność funkcjonariuszy policji. Akcję szybko podchwyciły inne kraje, w tym Polska. Coraz częściej pojawiają się też zdjęcia leniwych i bezczynnych policjantów np. pijących piwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jednym słowem bezprawie , a kto ma prawa pilnować i świecić przykładem dla cywilnych obywateli państwa . Ot i bezprawie się rozmnożyło , wśród tych którzy maja, prawa strzec i pilnować.! Zile się dzieje w państwie duńskim.! Oj do czego to dojdzie. |?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.