Facebook Google+ Twitter

SGGW: nowoczesna biblioteka czynna całą dobę

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otworzy jutro nowoczesną Bibliotekę Główną. Dostępna 24 godziny na dobę, będzie oferowała swoim użytkownikom na początku 6 tysięcy woluminów.

Budynek o powierzchni użytkowej 4 tys. m kw. będzie nosił imię prof. Władysława Grabskiego.

Dzięki systemom samoobsługi, studenci i pracownicy otrzymają dostęp do książek 24 godziny na dobę. Na początek do ich dyspozycji oddanych zostanie 6 tysięcy woluminów.

Każdy użytkownik biblioteki będzie miał własne konto i kartę chipową. Czytnik zapisze wypożyczenie w systemie. Podobnie wyglądać ma zwrot książek. Czytelnia biblioteki będzie mogła jednorazowo pomieścić 350 osób.

Biblioteka jest dostępna dla wszystkich. Z istniejącej już czytelni aktualnie korzysta 1,5 tys. osób dziennie, a 300 wypożycza książki na dłużej.

W nowym budynku biblioteki znajdą się także: wypożyczalnia studencka obsługująca 25 tys. studentów SGGW, czytelnia aktualnych czasopism fachowych, sala wystaw, muzeum uczelni, ogólnodostępna księgarnia, w której będzie można kupić książki fachowe i czasopisma, punkt obsługi ksero, kilkadziesiąt stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do internetu i możliwością na przykład internetowej rezerwacji książek do wypożyczenia.

Aktualnie biblioteka gromadzi blisko 360 tysięcy woluminów, co jest jednym z największych zbiorów związanych z przyrodą i rolnictwem.

Całkowity koszt budowy nowej biblioteki to 24 mln złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.