Facebook Google+ Twitter

SGGW obchodzi swoje święto

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 20:39

Pokaz jazdy kawaleryjskiej, tresura psów, adopcja zwierząt ze schroniska, pokaz myszy i szczurów rasowych oraz wiele innych atrakcji można oglądać w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W piątek i sobotę uczelnia obchodzi swoje święto.

Każdy wydział przygotował na tę okazję coś specjalne. Podczas festynu można także kupić rośliny ozdobne, dowiedzieć się jak dbać o rośliny i zwierzęta domowe, a także jak się zdrowo odżywiać.

Rektor SGGW prof. Tomasz Borecki przypomina, skąd wzięła się tradycja majowego świętowania. Obecnie święto uczelni obchodzone jest w okolicy 15 maja, bowiem to właśnie tego dnia miała miejsce pierwsza po wojnie inauguracja roku akademickiego w SGGW. Dziś jest to czas radości, zabawy i prezentacji badań i osiągnięć szkoły.

Rektor przypomniał, że uczelnie wyższe mają ogromne znaczenie dla rozwoju naszego kraju. Bez dobrych uniwerstytetów będzie bardzo trudno zmienić polską rzeczywistość. Dlatego władze uczelni dbają, by była ona jak najlepsza.

Rektor Borecki uważa, że mijający rok był bardzo dobrym czasem dla jego uczelni. Rozpoczęto m. in. budowę tzw. "centrum wodnego". Jednocześnie SGGW została przyjęta do elitarnej sieci najlepszych uniwersytetów przyrodniczych europy. Obecnie uczelnia znajduje się wśród siedmiu najlepszych uczelni o tym profilu na kontynencie.

Święto uczelni to przede wszystkim wielki piknik, który uroczyście otworzył sam rektor prezentacją orkiestry dętej.
Na pikniku można zobaczyć zwierzęta, rośliny, wziąć udział w różnych zabawach i konkursach. Jednak okazuje się, że ZGGW to także technika - i to całkiem zaawansowana.

Ci, którzy nie mają głowy do nauk ścisłych, mogą odwiedzić stoisko Wydziału Technologii Drewna. Tutaj potrzebna była przede wszystkim siła rąk. Można bowiem stanąć do konkursu w piłowaniu deski na czas.
Całej imprezie przygrywa uczelniana orkiestra dęta, a między stoiskami można spotkać studentów z uczelnianego zespołu ludowego "Promni".

W ramach obchodów święta uczelni w Auli Kryształowej wręczono dziś prof. Stanisławowi Konturkowi tytuł doktora honoris causa SGGW.

Dni SGGW odbywają się w piątek i w sobotę w godzinach od 10:00 do 16:00. Główne uroczystości mają miejsce na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.