Facebook Google+ Twitter

SGH czy Komisja Europejska, kto ma rację?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-28 20:29

Nieco ponad jedna czwarta polskich gospodarstw domowych nie ma konta w banku - wynika z danych przedstawionych w Brukseli przez warszawską Szkołę Główną Handlową. Te dane są lepsze od zaprezentowanych przez Komisję Europejską, według których ponad połowa Polaków nie ma konta w banku.

Profesor Małgorzata Iwanicz-Drozdowska z SGH powiedziała, że dane Brukseli są sprzed pięciu lat, a w tym czasie sytuacja w Polsce poprawiła się. Nadal jednak wypadamy słabo w porównaniu z innymi krajami Wspólnoty. Zdaniem profesor Iwanicz-Drozdowskiej, taka sytuacja jest związana z niższą zamożnością społeczeństwa.
"Polska jest jednym z biedniejszych państw w Unii Europejskiej i to niestety rzutuje także na poziom korzystania z usług bankowych" - dodaje polska profesor.

Poza tym - zdaniem ekonomistów - w naszym kraju nie jest prowadzona edukacja finansowa osób, które mają niskie dochody i unikają kontaktów z bankiem. A to powoduje wykluczenie finansowe - takie osoby są odcięte od usług finansowych, co uniemożliwia im pełne uczestnictwo w życiu gospodarczym i społecznym.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: KE banki SGH konta


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.