Facebook Google+ Twitter

SGH zapłaci karę za oszukiwanie studentów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-01 13:34

Szkoła Główna Handlowa będzie musiała zapłacić ponad 270 tysięcy złotych kary.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że ta warszawska uczelnia stosuje niedozwolone klauzule w umowach zawieranychy ze studentami. Nie informuje studentów o istotnych warunkach umowy, na przykład nie precyzuje warunków odpłatności za studia.

Jak podkreśla rzeczniczka UOKiK-u Małgorzata Cieloch , studenci SGH nie są w pełni informowani o warunkach płatności czesnego, a to jest niezgodne z prawem. Uczelnia przedstawia studentom zbyty ogólne warunki umowy. Nie ma też sprezyzowanych opłat administracyjnych, które dla studenta są bardzo ważne: za wydanie legitymacji, powtarzanie roku czy obronę. UOKiK uważa, że te wszystkie informacje powinny być zawarte w umowie, jaką podpisuje konsument - w tym wypadku student.
Rok temu karę za stosowanie podobnych praktyk Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Politechnikę Warszawską.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta prowadzi podobne postępowania przeciwko czterem warszawskim uczelniom: Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Wychowania Fizycznego, UKSW oraz SGGW.

UOKiK zwraca studentom uwagę, że wszędzie tam, gdzie płaci się za naukę, wysokość opłaty powinna zostać zawarta na piśmie. Ta zasada dotyczy studiów licencjackich i magisterskich, ale też wszelkiego rodzaju szkół językowych, fotograficznych czy szybkiego czytania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.