Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21426 miejsce

SGP. Grand Prix Danii, czyli Nicki jedzie po lidera!

W sobotę, 9 czerwca, najlepsi żużlowcy świata po raz piąty w tym roku staną do walki w prestiżowym cyklu Grand Prix. Tym razem zawody odbędą się w duńskiej Kopenhadze. W Parken wystartuje dwójka Polaków- Tomasz Gollob i Jarosław Hampel.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Walka o tegoroczne mistrzostwo świata zapowiada się bardzo interesująco, bowiem każdy z zawodników bardzo dobre występy przeplata bardzo słabymi. I przez to tegoroczny cykl stal się wręcz nieprzewidywalny. Dość powiedzieć, że w czterech tegorocznych eliminacjach zwycięstwa odnosiło czterech rożnych zawodników.

Kopenhaga, największe miasto Królestwa Danii, będzie gościło najlepszych żużlowców świata po raz dziesiąty. Turniej Grand Prix odbywa się na sztucznym torze, ulokowanym na stadionie Parken. Ostatnie trzy sezony były dla Polaków bardzo szczęśliwe, gdyż nasi reprezentanci regularnie stawali tutaj na podium, dwukrotnie na najwyższym stopniu. W 2008 roku i przed rokiem Mazurka Dąbrowskiego usłyszeliśmy za sprawą Tomasza Golloba. W kolejnych dwóch sezonach Chudy stawał kolejno na III i II stopniu podium. W sezonie 2010 swoje pierwsze w karierze zwycięstwo odniósł Jarosław Hampel. Ubiegłoroczne zwycięstwo świadczy o tym, że czasowy tor w Parken odpowiada Gollobowi, co budzi nadzieje kibiców na powtórzenie sukcesu sprzed roku.

Obecnie liderem klasyfikacji jest obrońca złotego medalu, 42-letni Greg Hancock. Amerykanin pewnie wygrał inauguracyjne zawody tegorocznej rywalizacji w nowozelandzkim Auckland. W kolejnych eliminacjach, mimo iż nie było już tak dobrze, popularny Herby nie zanotował większej wpadki i po zawodach w Goeteborgu objął fotel lidera MŚ. Drugi Nicki Pedersen i trzeci Jason Crump znajdują się, podobnie jak czwarty Chris Holder, w bardzo dobrej formie od początku sezonu. I jeżeli wyżej wymieniona czwórka nie będzie miała problemów sprzętowych, to w sobotę powalczą pomiędzy sobą o główną pulę w Grand Prix Danii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niestety znowu Gollob przegrał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gollob w końcu wygrał w 6 biegu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław Hampel ma złamaną nogę. Wjechał w niego Keneth Bjerre

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.