Facebook Google+ Twitter

Shaggy – pierwszy headliner festiwalu Reggaeland!

Pierwszym headlinerem Reggaelandu w Płocku będzie Shaggy, muzyk, który w dwóch ostatnich dekadach wylansował największą ilość światowych hitów w jamajskim stylu.

 / Fot. Materiały prasoweReggaeland, który dzięki rekordowej, ubiegłorocznej frekwencji zyskał status największego festiwalu reggae w Polsce, w tym roku będzie trwała aż trzy dni – 12, 13 i 14 lipca. Poza pierwszą gwiazdą znane są też ceny biletów.

Shaggy to nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do szerokiego grona słuchaczy na całym świecie. Mimo że jest wierny jamajskim rytmom, sprzedaje miliony płyt, z których kilka uzyskało status platynowych, a nawet diamentowych w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich. Jego popularność eksplodowała w roku 1993, kiedy wydał płytę ,"Pure Pleasure". Szybką popularność zdobył jeden z singli, cover ,"Oh Carolina". Wydany dwa lata później album ,"Boombastic" przyniósł artyście prestiżową nagrodę Grammy. Przez niemal dwie kolejne dekady Shaggy nagrał osiem płyt, zdobył kilkanaście prestiżowych nagród, m.in. Juno Awards 2002. Wylansował wiele hitów, z których najpopularniejsze to m.in. , "It wasn’t me" oraz ,"Angel". W swojej muzyce ocierał się o rap i r'n'b, czasem uciekał komercji, innym razem pozwalał się jej uwieść. Wielokrotnie udowodnił, że niszowe reggae może wpływać na popkulturę z ogromną siłą oddziaływania. Jego koncert na Reggaelandzie w Płocku będzie pierwszym występem muzyka na polskim festiwalu reggae.

Tradycyjnie Reggaeland odbędzie się na plaży nad Wisłą w Płocku. W tym roku na festiwalu znajdą się aż cztery sceny: główna, soundsystemowa oraz dwie mniejsze. Trzydniowe karnety wraz z polem namiotowym na tegoroczną edycję festiwalu będą kosztować 30 zł (w przedsprzedaży do 31 marca) oraz 40 zł (od 1 kwietnia do 11 lipca). W trakcie trwania festiwalu za bilet zapłacimy 40 zł, a za pole namiotowe dodatkowo 10 zł.

Reggaeland 2013, Płock, plaża nad Wisłą, 12-14 lipca, karnety z polem namiotowym: 30 zł do 31 marca, www.reggaeland.eu

Reggaeland na Facebooku: www.facebook.com/ReggaelandPlockFestival

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.