Facebook Google+ Twitter

Shakin' Dudi apeluje - Stop playbackowi!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-04 10:34

Shakin` Dudi rozpoczął kilka dni temu akcję "Stop playbackowi". Pierwszą propozycją była nieco żartobliwa ustawa antyplaybackowa przewidywała karę chłosty, dyby i błazeńską klatkę dla "winowajców".

Szybko okazało się, że zdecydowana większość internautów odwiedzających serwis internetowy akcji potępia playbackowy szwindel. Jednak zespół nie spodziewał się, że temat wzbudzi aż tak wielkie emocje. Dlatego już teraz na stronie www.stopplaybackowi.pl można zgłaszać własne projekty ustawy regulującej granie z playbacku, a każdy z projektów można ocenić. Z najlepszymi wg internautów wersjami antyplaybackowej ustawy Irek Dudek pojedzie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pozostaje pytanie o sens całej akcji. Błędem jest chyba traktowanie jej nazbyt poważnie, bo raczej nie ma szans na wprowadzenie do polskiego ustawodawstwa zapisu o delegalizacji grania z tzw. playbacku. Dobrym ruchem jest natomiast zidentyfikowanie i naświetlenie problemu oszukiwania publiki przez wykonawców którzy bądź co bądź niejednokrotnie udają występ na żywo bez ryzyka jakichkolwiek konsekwencji. Są za to sowicie wynagradzani, np. podczas imprez plenerowych, często organizowanych przez miasta lub inne podmioty, finansowane z podatków.

Oficjalny serwis akcji: Stopplaybackowi.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.